Hlavní navigace

Databázový software IBM zvyšuje provozní efektivitu a snižuje náklady na ukládání dat až o 75 %

[Tisková zpráva] Podnikové analytické funkce vytváří novou inteligenci

Sdílet

Armonk, New York: Novými verzemi databázového softwaru DB2 a InfoSphere Warehouse reaguje IBM na požadavek současných manažerů dosahovat vyšší návratnosti investic do informačních technologií. Nově uvedená verze databáze DB2 s kódovým označením Cobra výrazně redukuje prostor potřebný k ukládání dat a napomáhá klientům ušetřit až 75 % souvisejících nákladů včetně energie – více než jakákoli jiná databáze na trhu. Tento produkt je také prvním průmyslovým databázovým softwarem, který poskytuje podnikové analytické funkce pro relační i XML data zároveň.

Software rovněž obsahuje funkce správy pracovních úloh a autonomního řízení, které zvyšují výkon prioritních aplikací, jakými jsou například závěrky čtvrtletních finančních výkazů, a pomáhají pracovníkům IT efektivněji spravovat narůstající objemy dat. Díky těmto funkcím nabízí nový software až 35% úsporu času potřebného k administrativním úkolům.

Produkt InfoSphere Warehouse 9.7 Enterprise Edition, postavený na DB2 9.7, rovněž obsahuje nástroje pro zjednodušení analýzy a data mining. K dispozici je i nová verze Departmental Edition softwaru pro menší organizace a oddělení větších podniků. Nová edice odpovídá potřebám těchto organizací a umožňuje jim transformovat firemní data na spolehlivé a konzistentní analytické informace.

Produkty DB2 9.7 a InfoSphere Warehouse 9.7 budou k dispozici v červnu. Zákazníci, vývojáři a partneři si mohou DB2 9.7 vyzkoušet v rámci programu IBM Early Access. Další informace najdete na webových stránkách IBM http://ibm.com/db2, dále http://ibm.com/in­fosphere a http://ibm.com/bre­akfree.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).