Hlavní navigace

Datart uvádí do prodeje v ČR tablet Samsung Galaxy Tab

[Tisková zpráva] 13.10.2010 - Společnost Datart uvádí do prodeje v České republice dlouho očekávaný tablet Samsung Galaxy Tab. Tento špičkový výrobek okamžitě po své světové premiéře obsadil pozici hlavního rivala populárního iPadu.

Sdílet

Na rozdíl od tabletu společnosti Apple obsahuje Galaxy Tab i zabudovanou kameru, podporuje rozhraní Flash a umožňuje telefonní hovory a zasílání sms a mms. Tablet bude uveden do prodeje v nejbližších týdnech, již nyní je ale možné na e-shopu www.datart.cz tento zajímavý přístroj předobjednat.

Počítačové tablety jsou jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících segmentů výpočetní a spotřební elektroniky. Brzy poté, co Apple představil veřejnosti svůj převratný iPad, objevila se řada přístrojů, snažících se oslovit veřejnost obdobnými funkčními parametry. Zatímco v jejich případě je ale na místě hovořit pouze o epigonech, Samsung Galaxy Tab je prvním přístrojem, který je možné považovat za přinejmenším rovnocenného konkurenta iPadu.

V mnoha parametrech Galaxy Tab dokonce funkční nabídku iPadu zásadním způsobem překonává: Galaxy Tab potěší zabudovanou třímegapixelovou kamerou a jeho mobilní 3G připojení je možné využít také k posílání sms a mms a uskutečňování telefonních hovorů (s použitím Bluetooth headsetu). Díky své o více jak třetinu nižší váze se také lépe hodí ke čtení e-knih. Skutečně neomezené prohlížení webových stránek zase umožní podpora technologie Flash 10.1 a Reader’s Hub uživatelům tabletu zpřístupní knihy, noviny a časopisy. V neposlední řadě jsou výhodamí přístroje i otevřenost operačního systému Android a plnohodnotný multitasking, umožněný dvojnásob velikou operační pamětí RAM.

Galaxy Tab budí vlkou pozornost po celém světě a jistě přiláká řadu zájemců i u nás, nejenom z řad technologických hračičků. Bude také zajímavé sledovat, jak velkou výhodou se pro tento tablet stane skutečnost, že na český trh oficiálně vstoupí dříve, nežli jeho primární konkurent iPad.

Samsung Galaxy Tab je již nyní možné předobjednat na e-shopu Datart.cz za 19 490 Kč, přičemž k dostání by měl být v prvních listopadových dnech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).