Hlavní navigace

Datart ve všech 29 prodejnách uvedl na trh revoluční 3D televizory Samsung

[Tisková zpráva] Dnes ve všech prodejnách Datart po celé republice a na e-shopu Datart.cz začaly prodávat první 3D televizory na našem trhu. Zákazníci ve všech krajích se na místě mohou seznámit s 3D LED televizory Samsung, které nabízejí zcela nový zážitek při sledování 3D filmů i běžného televizního vysílání. Každý z televizorů se prodává s párem 3D brýlí a speciálním 3D Blu-ray nosičem a k dostání jsou ve všech prodejnách Datart, kde si zákazníci zároveň mohou ozkoušet 3D obraz doslova na vlastní oči.

Sdílet

Technologie trojrozměrného obrazu obohacuje divácký zážitek podobně revolučním způsobem, jako kdysi nástup barvy do filmu či širokoúhlého formátu do televizního vysílání. Společnost Datart nyní na český trh uvádí první 3D televizory, které umožní vstup tohoto fenoménu i do domácích kin. V domácím prostředí navíc může být 3D efekt z technologických důvodů působivější než v kině.

Zatímco v kinosálech s množstvím návštěvníků a širokým rozptylem pozorovacích míst je nutné využívat tzv. pasivní stereoskopii, využívající barevně odlišených čoček polarizačních brýlí, při využití 3D televizoru je možné se opřít o kvalitnější stereoskopii aktivní. Při ní dochází v precizní synchronizaci s televizní obrazovkou ke střídavému zatemňování obou čoček. Výsledný obraz tak nabízí zcela precizní trojrozměrný vjem, bez sebemenší barevné odchylky od originálu.

Společnost Datart, specialista na spotřební elektroniku, ve svých prodejnách a v internetovém e-shopu Datart.cz počínaje 15. dubnem nabízí špičkové 3D LED televizory společnosti Samsung. Konkrétně se jedná o modely série C7000 s úhlopříčkami od 102 do 140 centimetrů. Dokonalý 3D obraz tyto televizory poskytnou při přehrávání 3D Blu-ray nosiče na speciálním 3D Blu-ray přehrávači. Ten je s televizorem propojen pomocí vysokorychlostního konektoru HDMI 1.4, umožňujícího současný přenos obou obrazových streamů. Nové televizory Samsung nabízejí i přepočet standardního dvourozměrného obrazu do 3D simulace, ale třeba i pohodlné video-telefonování prostřednictvím zabudované kamery a podpory programu Skype. Cena 3D LED televizorů Samsung se v prodejním řetězci Datart pohybuje od 44 990 Kč do 84 990 Kč. Působivý obraz 3DTV si na místě mohou ozkoušet návštěvníci všech prodejen Datart.

Tiskovou zprávu naleznete zde: http://www.da­tart.cz/spolec­nost/tiskove_zpra­vy/datart_3DTV_sam­sung.html