Hlavní navigace

DataScript pokračuje v úspěšné spolupráci se společností Red Hat

[Tisková zpráva] Praha, 21. května 2009 – Společnost Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, dnes oznámila další korporátní úspěch. DataScript s.r.o., odborné vzdělávací a tréninkové centrum a dceřiná společnost Servodat, potvrdil svou silnou pozici v oblasti školení na produkty Red Hat. Na základě statutu jednoho z nejvýznamnějších a nejrychleji rostoucích tréninkových partnerů Red Hatu z hlediska celoevropského regionu byla společnost DataScript vybrána jako jediný evropský školitel pro prezentaci vzorové případové studie na mezinárodní odborné konferenci EMEA Red Hat Partner Summit.

Sdílet

Tradiční konference EMEA Red Hat Partner Summit se v letošním ročníku zúčastnil rekordní počet přibližně 400 obchodních partnerů Red Hatu – zejména z řad distributorů, solution providerů a tréninkových partnerů – z 38 evropských zemí. O důvěře a uznání Red Hatu k rychle rostoucímu partnerství se společností DataScript nejlépe vypovídá fakt, že zástupcům DataScriptu byl nabídnut prezentační blok na konferenci jakožto jediné partnerské školící firmě; další většinovou část prezentací zajistili řečníci ze společnosti Red Hat a zástupci sponzorů konference.

„DataScript dlouhodobě zvyšoval svůj status tréninkového partnera až do stávající podoby důležitého partnera s maximální podporou Red Hatu. Tento status je výsledkem dlouholeté tvrdé práce a plnění přísných podmínek společnosti Red Hat,“ řekla Iveta Babulenková, ředitelka společnosti DataScript. „Školení na produkty a řešení Red Hat Enterprise Linux má na českém i slovenském trhu dlouholetou tradici a výborné zákaznické reference. Neustále pracujeme na tom, abychom našim zákazníkům nabídli ještě lepší služby a zvýšili přidanou hodnotu školení. Věřím, že si díky tomu přízeň zákazníků i spokojenost společnosti Red Hat zachováme i nadále.“

Status tréninkového partnera Red Hatu s výjimečným postavením je nejen pro DataScript, ale přeneseně i pro celý český a slovenský trh významným úspěchem, zvláště v celoevropském kontextu při srovnání s velkými státy s mnohem větší zákaznickou základnou. Red Hat tento úspěch oceňuje svým nejvyšším stupněm podpory, což přináší další bonus pro účastníky tréninkových programů.

V evropském regionu působí minimum dalších tréninkových partnerů Red Hatu se srovnatelnými úspěchy a stupněm podpory, jaké má společnost DataScript. Kvalitu školení i zájem o ně nejlépe dokazují nárůsty proškolených zákazníků, jejichž množství se v roce 2007 zvýšilo o více než sto procent a v loňském roce pak o dalších pětapadesát procent. Za celou dobu existence autorizovaných školení na Red Hat Enterprise Linux byly proškoleny stovky administrátorů různých úrovní, od běžných techniků až po specialisty zabývající se velkými infrastrukturami. Pro zajímavost, v České republice již působí více než 100 nositelů certifikace Red Hat Certified Engineer (RHCE), která je nejprestižnější IT certifikací na světě.(1)

Coby tréninkový partner poskytuje DataScript celou škálu vzdělávacích programů na produkty a řešení Red Hat ve vlastních školicích prostorách i přímo u zákazníka. Nabídku zahrnuje kompletní vzdělávací program pro systémovou administraci v Linuxu, od základních kurzů až po vysoce specializované a pokročilé tréninky pro infrastrukturní architekty a specialisty, a také školení na middleware produkty a řešení JBoss. V nejbližších měsících se v nabídce objeví i velmi ojedinělá školení Red Hat pro linuxové vývojáře. Cena základních úrovní kurzů se pohybuje zhruba mezi 5 500 až 9 500 Kč na den, u vysoce specializovaných školení pak přibližně mezi 14 000 až 16 000 Kč na den.

O společnosti Red Hat
Red Hat, přední světový poskytovatel open source řešení se sídlem v americkém městě Raleigh, má oficiální zastoupení v 65 pobočkách po celém světě. Podle hlasování světových IT ředitelů v CIO Insight Magazine Vendor Value Survey patří Red Hat již pět po sobě jdoucích let k nejdůležitějším firmám, které tvoří přidanou hodnotu podnikového softwaru. Red Hat nabízí vysoce kvalitní a cenově dostupná řešení s vlastním operačním systémem Red Hat Enterprise Linux, společně s aplikacemi, řešeními pro správu a SOA, stejně jako podporu, školení a konzultační služby svým zákazníkům po celém světě. Další informace o společnosti Red Hat jsou dostupné na webu www.redhat.com.

O společnosti DataScript
DataScript je autorizované školící středisko poskytující řadu vysoce odborných a respektovaných IT kurzů, specializovaných technologických školení i certifikací IT specialistů, systémových administrátorů a techniků. Nabízí rovněž speciální tréninky určené ke zvýšení profesionálních dovedností a schopností odborných pracovníků. DataScript klade důraz nejen na dokonalou teoretickou přípravu a odborné znalosti, ale rovněž na jejich praktické využití a řešení konkrétních situací. DataScript je součástí koncernu Servodata. Další informace najdete na webu www.datascript.cz.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení a dlouhodobě se specializují na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Akvizicí Abakus Distribution a.s. (od 31. 12. 2008 obchodní divize Abakus) se Servodata posunula mezi první třicítku ICT společností na českém a slovenském trhu s konsolidovaným obratem přes 1,25 miliardy korun a neustále dynamicky rozšiřují počet svých obchodních partnerů. Společnost získala certifikaci Systému řízení jakosti (ISO 9001:2000) potvrzující nejvyšší podporu kvality nabízených produktů a certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata jako Value Added Distributor mají přímý vztah k výrobcům a spolupracují s partnerskou sítí solution providerů, dodavatelů SW řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, centrála se nachází v Praze, pobočky v Olomouci, Bratislavě a Varšavě. Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.