Hlavní navigace

DataScript se stal jediným autorizovaným tréninkovým partnerem společnosti Symantec pro Českou republiku

[Tisková zpráva] Praha, 7. ledna 2009 – DataScript s.r.o., odborné vzdělávací a tréninkové centrum, dnes oznámil další rozšíření své produktové nabídky. Stal se autorizovaným tréninkovým partnerem společnosti Symantec (Symantec Education Partner) pro Českou republiku. Jako autorizovaný tréninkový partner poskytuje DataScript celou škálu vzdělávacích programů na produkty Symantec ve vlastních školicích prostorách i přímo u zákazníka. Školení na bezpečnostní a zálohovací produkty jsou vedena v českém jazyce, kurzy z ostatních oblastí v angličtině.

Sdílet

„Společnost DataScript opět potvrdila dlouhodobou snahu o pozici spolehlivého a vyhledávaného tréninkového partnera,“ řekla Iveta Babulenková, ředitelka divize vzdělávacích programů. „Symantec se tak zařadil mezi další přední světové IT firmy, které si vybraly DataScript jako svého autorizovaného zástupce na území ČR.“

Mezi hlavní vzdělávací programy společnosti Symantec patří:

  • Symantec NetBackup 6.5 pro Windows (pětidenní kurz v češtině zaměřený na obecné principy fungování NetBackup, tvorbu, implementace a strategii storage managementu)
  • Symantec Endpoint Protection 11.0 (pětidenní kurz v češtině zaměřený na administraci síťové a IT bezpečnosti a systémovou administraci, odborně spojenou s navrhováním, implementací a sledováním antiviru a antispyware a řešením klientských firewallů; kurz poskytuje informace, jak navrhnout, rozmístit, instalovat, nastavit a sledovat Symantec Endpoint Protection)
  • • Symantec Enterprise Vault 7.x: Administration I & II (pětidenní kurz v češtině určený pro systémové administrátory, kteří jsou pověřeni instalací, správou, integrací a monitorováním výkonu Enterprise Vault; praktická výuka zahrnuje plánování, instalaci, nastavení a použití Enterprise Vault)
  • Symantec Backup Exec 12.x pro Windows Servers: Administration I and II (pětidenní kurz v češtině zaměřený na instalaci a konfiguraci Backup Exec 12.x pro Windows servery; učí vytvářet pravidla pro zálohování, spouštět, tvořit a obnovovat backup úlohy, věnuje se také pokročilejším tématům jako správě databáze, pokročilému nastavení Backup Exec, používání remote agentů k záloze Windows, Linux a Unix serverů, a obsahuje rovněž detailní přehled Backup Exec System Recovery)

DataScript, dceřiná společnost Servodata a.s., je aktuálně jediným autorizovaným tréninkovým partnerem společnosti Symantec v České republice. Nabízí mimo jiné také status certifikovaného školicího partnera Red Hat a poskytuje technologická školení na produkty RHEL, JBoss, Java, JEE a EMC.

O společnosti DataScript
DataScript je autorizované školící středisko poskytující řadu vysoce odborných a respektovaných IT kurzů, specializovaných technologických školení i certifikací IT specialistů, systémových administrátorů a techniků. Nabízí rovněž speciální tréninky určené ke zvýšení profesionálních dovedností a schopností odborných pracovníků. DataScript klade důraz nejen na dokonalou teoretickou přípravu a odborné znalosti, ale rovněž na jejich praktické využití a řešení konkrétních situací. DataScript je součástí koncernu Servodata. Další informace najdete na webu www.datascript.cz.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení a dlouhodobě se specializují na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Akvizicí Abakus Distribution se Servodata posunula mezi první třicítku ICT společností na českém a slovenském trhu, a konsolidovaným obratem překročila v roce 2007 hranici 1,3 miliardy korun. Společnost neustále dynamicky rozšiřuje počet svých obchodních partnerů, v roce 2008 také získala certifikaci Systému řízení jakosti (ISO 9001:2000) potvrzující nejvyšší podporu kvality nabízených produktů. Servodata jako Value Added Distributor mají přímý vztah k výrobcům a spolupracují s partnerskou sítí solution providerů, dodavatelů SW řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, centrála se nachází v Praze, pobočky v Olomouci, Bratislavě a Varšavě. Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.