Hlavní navigace

DATASYS otevírá zdravotnickou divizi a nabírá posily

[Tisková zpráva] Zdravotnickou divizi povede Andrea Koudelová, chirurg s 15-ti letou praxí v IT

Sdílet

Praha, 8. září – DATASYS oznámil rozšíření společnosti o zdravotnickou divizi. Do čela nové divize nastupuje Andrea Koudelová, která bude zodpovědná za její řízení a Svetlana Drábková, která na pozici konzultanta pro oblast zdravotnictví využije své dlouholeté zkušenosti z vývoje IS a personálního managementu ve zdravotnictví. Zdravotnická divize bude kromě vlastního informačního systému pro zdravotnictví nabízet konzultace v oblasti modernizace procesů, sledování využití lidských zdrojů, integrace informačních systémů, bezpečnosti, výstavby datacenter nebo identifikačních systémů RFID.

„Jedno ze specifik zdravotnictví je, že pracuje s citlivými informacemi. Únik dat o pacientech je přitom obrovskou hrozbou. Jednou z mnoha možností, jak se citlivé informace mohou dostat do neuprávněných rukou, je ztráta obyčejného USB flash disku. Pro tyto případy nabízíme, a to nejen zdravotnickým zařízením, špičkový a v současné době nejkomplexněji zabezpečený USB flash disk IronKey S200,“ říká Iva Herlesová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti DATASYS. „Nejnovějším přírůstkem v nabídce DATASYSu je informační systém pro zdravotnictví, který je unikátní tím, že řeší potřeby jak velkých nemocnic, tak i ambulatních ordinací. Jsem ráda, že do našeho týmu přibyly dvě tak zkušené a skvělé osobnosti jako je Andrea Koudelová a Svetlana Drábková.“

Andrea Koudelová se IT oblasti věnuje již více než patnáct let. Po studiu všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze pracovala rok a půl na neurochirurgii v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Její kariéra však brzy získala i další rozměr, když jedenáct let působila ve společnosti ICZ, nejprve na pozici konzultanta a později ve vedení zdravotnické divize, kde měla na starosti i řízení mezinárodní spolupráce při vývoji klinického zdravotnického systému. Pracovala v rámci projektu vývoje klasifikačního systému DRG pro Ministerstvo zdravotnictví ČR. Před příchodem do DATASYSu čtyři roky zastávala pozici Key Account Manager pro zdravotnictví ve společnosti IBM. V roce 1998 získala atestaci v oboru chirurgie. Andrea Koudelová má dvě děti a mezi její největší záliby patří cestování, sportovní střelba a ve volných chvílích ráda maluje.

Svetlana Drábková vystudovala Fakultu elektrotechniky na VUT v Brně, specializaci elektronické počítače. Zpočátku působila v oblasti personální a mzdové. Po mateřské dovolené pracovala čtyři roky jako produktový specialista ve společnost ICZ, kde v rámci projektu “On Duty” – programu pro personální management nemocnic – zodpovídala za přizpůsobení programu pro českou legislativu. Podílela se i na vývoji manažerského informačního systému pro nemocnice, zejména v oblasti personalistiky. Do DATASYSu přišla ze společnosti IBM, kde působila tři a půl roku jako konzultant pro oblast zdravotnictví. Zde pracovala např. na analýze klinických procesů, návrhu jejich optimalizace a IT podpory či na stanovení metodiky pro sledování využití lidských zdrojů v nemocnicích. Má čtyři děti a mezi její oblíbené činnosti patří vaření, historie nebo cestování.

O společnosti DATASYS s.r.o.
Společnost DATASYS vznikla v roce 1994. Zaměřuje se na specializované služby v oblasti informačních technologií, telekomunikací a vývoje na zakázku. Její dceřinná společnost DATASYS Software s.r.o. je uznávaným specialistou na vývoj vlastních produktů v oblasti jednotné firemní komunikace – DATASYS Unified Messaging System. Sídlo společnosti DATASYS je v Praze a pobočky v Hradci Králové a Plzni. V roce 2000 získala společnost DATASYS certifikát jakosti ISO 9001 pro oblast poskytování služeb a vývoje software. V roce 2008 splnila požadavky normy ISO 20000, která se vztahuje k managementu služeb IT a zaměřuje se na zlepšování kvality, zvyšování efektivity a snížení nákladů u IT procesů. DATASYS disponuje osvědčením NBÚ pro přístup k utajovaným informacím. Více na www.datasys.cz a www.ums.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).