Hlavní navigace

David Ondráčka v diskusním pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] UPC Express TV - Téma Deníku: Stát a politici naprosto selhávají v boji proti korupci

Sdílet

Praha, 5. 1. 2010. Hostem diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného na televizní stanici UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC, je tentokrát ředitel Transparency International (TI) David Ondráčka.

Stát a politici naprosto selhávají v boji proti korupci. Kdyby se měli ohodnotit školním známkováním, odborníci by dali tři minus. Tvrdí to alespoň šéf největší nevládní protikorupční organizace Transparency International (TI) David Ondráčka v diskusi s moderátorem Janem Kličkou. Ondráčka hájí nové plány ministerstva vnitra na zavedení institutu korunního svědka, který bude beztrestný, pokud pomůže policii usvědčit pachatele trestných činů. Avšak na druhou stranu Ondráčka nesouhlasí s tím, aby policisté mohli sami nabízet úplatky jako takzvaní agenti provokatéři. „Spíš by to chtělo, aby takovou možnost měli běžní občané,“ míní šef TI. Podle Ondráčky se u nás málo zaměřujeme na korupci na regionální úrovni a také jsme zatím nedokázali jakkoliv regulovat lobbisty. „Osobně bych si dokázal představit, že i politici by měli ukazovat svoje diáře s kým a proč se schází,“ řekl v pořadu Ondráčka. Téma Deníku, které se tentokrát věnuje rostoucí korupci, vysílá UPC Express od úterý 5. ledna.

Aktuální politický diskusní pořad Téma Deníku je vysílán od úterka 5. 1. 2010 do neděle 17. 1. 2010. Moderuje ho a připravuje Jan Klička, vedoucí domácí redakce těchto novin.

Pořad je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Při pondělní premiéře se vysílá celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetové adrese http://www.you­tube.com/user/up­cexpress. Stopáž a periodicita pořadu jsou voleny tak, aby se s ním mohl seznámit skutečně každý zájemce a periodicita navíc dovoluje moderátorovi volit závažnější a přitom stále aktuální téma.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, který aktuálně vysílá v centrální pražské variantě a v sedmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).