Hlavní navigace

Legendární seriál Hynka Bočana Druhý dech se vrací na obrazovky! Od ledna ho bude vysílat TV Nova!

[Tisková zpráva] Televize Nova uvede na svých obrazovkách kultovní seriál z dílny Hynka Bočana Druhý dech. Po velkém úspěchu letního vysílání retro seriálu Plechová kavalerie přinese stanice televizním divákům další příběhy obyčejných lidí z vesnického teletníku v 70. a 80. letech minulého století. Druhý dech budou moci diváci sledovat od 4. ledna 2012 vždy ve středu od 20 hodin.

Sdílet

Praha, 7. prosince 2011 – Na obrazovky televize Nova přichází další úspěšný československý retro seriál. Třináctidílný Druhý dech, který natočil režisér Hynek Bočan na konci 80. let minulého století, zavede diváky od 4. ledna 2012 každou středu ve 20:00 do zemědělského prostředí v Československu v dobách hluboké totality. Hlavními postavami nejsou akční hrdinové, ale pracovníci vesnického teletníku, na něž upírá pozornost celý okres.

Televize Nova se rozhodla navázat na divácky úspěšné vysílání „kombajnérské“ Plechové kavalerie, která v létě 2011 v kategorii D 15 – 54 dosahovala průměrného podílu na sledovanosti 43,18 % a v kategorii 15+ ji průměrně sledovalo 1 147 000 diváků.

Druhý dech je třináctidílnou sérií o lidech, které kromě chovu krav, plnění plánů a obtíží živočišné výroby trápí i mezilidské vztahy, partnerské problémy nebo osamělý život. Každou středu budou diváci sledovat trápení s manželstvím i prací inženýra Jiřího Vydry (Josef Abrhám), chvílemi nedoceněnou a pomíjenou dřinu vedoucího teletníku Karla Víchy (Vladimír Kratina) nebo osudy mladé a krásné veterinářky (Ivana Chýlková) či mladičké Slovenky Veroniky (Veronika Žilková), která se provdala za údržbáře Václava (Marek Vašut). Bez ohledu na osobní trampoty je úkol družstva jasně stanoven – společnými silami vyřešit nedostatek krmiva, úhyny zvířat a zdokonalit živočišnou výrobu.

Režisér Hynek Bočan zvolil pro svůj seriálový počin hvězdné herecké obsazení. V Druhém dechu se objevili nejpopulárnější herci tehdejší doby i současnosti – Josef Abrhám, Ivana Chýlková, Veronika Žilková, Marek Vašut, Jiřina Bohdalová, Vladimír Kratina, Naďa Konvalinková, Stella Zázvorková, Radoslav Brzobohatý a mnoho dalších.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).