Hlavní navigace

Dedikované servery bezpečněji a rychleji

[Tisková zpráva]

Sdílet

Dedikované servery bezpečněji a rychleji

1. června 2001, Praha, Česká republika. Společnost Globe Internet dnes představila dvě novinky v rámci služby Dedikovane.Ser­very.CZ. Klienti, provozující větší počet dedikovaných serverů u Globe Internet, mohou zvýšit úroveň zabezpečení dat a výkon spouštěných aplikací propojením serverů do virtuální privátní sítě (VPN). Druhá z novinek, One Hour Server, je určena firmám, které potřebují do hodiny získat odladěný a k Internetu připojený vyhrazený stroj.

Výhodou privátní sítě je především oddělení toků dat probíhající mezi firemními servery (typickým příkladem je komunikace front-end serveru s databázovým serverem) od ostatních, která směřují dovnitř/vně této sítě, tedy prostřednictvím veřejné sítě Internet. Citlivá data, jako například údaje o Vašich klientech či firemní tajemství tak nejsou vystavena riziku odposlechnutí na Internetu. Dalším přínosem je nárůst výkonu aplikací, jež jsou jinak velmi náročné na systémové zdroje. Oddělením takových úloh od např. hlavní firemní webové prezentace lze dosáhnout překvapivého zlepšení výkonu a doby odezvy serveru. V neposlední řadě VPN snižuje náklady na přenos příchozích dat, který bývá běžně zpoplatněn, překročí-li jeho objem určitou hranici (na rozdíl u odchozích transferů, jež jsou zdarma bez ohledu na množství). Ta část dat, která plyne z jednoho firemního dedikovaného serveru na druhý nemusí proudit doposud běžnou cestou a navyšovat tak klientův účet, ale lze ji přenášet bezplatně prostřednictvím VPN.

One Hour Server míří k uživatelům, pro něž je rozhodující rychlost jednání. Dává totiž uživatelům možnost získat v případě nutnosti plně funkční, odladěnou a k Síti připojenou serverovou sestavu Intel ISP 2150 Basic a všechny související služby do 60 minut od provedení platby (celkové částky za nákup hw nebo první splátky). V tomto časovém úseku lze na přání provést také rozšíření paměti či přidat další SCSI disk. Služba je omezena na pracovní dny mezi 8:00 a 18:00.

„Oznámené novinky odpovídají požadavkům současného trhu. Nerostou pouze nároky na kvalitu a bezpečnost, ale rovněž na rychlost, s níž je poskytovatel schopen poptávanou službu realizovat,“ říká Karel Umlauf ze společnosti Globe Internet. „První reakce našich zákazníků nasvědčují tomu, že se nabídka zprovoznění virtuální privátní sítě nebo možnost disponovat vlastním vyhrazeným webovým serverem do jedné hodiny dočká pozitivního ohlasu,“ uzavírá Karel Umlauf.

Více informací:

Globe Internet, s.r.o.
Ing. Karel Umlauf
Pláničkova 1
162 00 Praha 6 – Petřiny
Tel.: 02/ 3535 5000
Fax: 02/ 3536 5009
karel.umlauf@glo­be.cz

Informace o spol. Globe Internet a jejích službách naleznete na adrese: http://globe.cz
Informace o dedikovaných serverech jsou umístěny na: http://dediko­vane.servery.cz
Elektronickou verzi této a dalsich zpráv naleznete na adrese: http://tz.globe.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).