Hlavní navigace

Webový speciál k pořadu Dějiny udatného českého národa

[Tisková zpráva] Česká televize spouští bohatý multimediální speciál k úspěšnému animovanému seriálu Dějiny udatného českého národa vysílanému od ledna 2010 každou sobotu v podvečer na ČT1.

Sdílet

Nový typ dlouhodobého interaktivního projektu nabídne na adrese www.ceskatele­vize.cz/dejiny nejen možnost přehrání dosud odvysílaných dílů seriálu, ale zejména širokou interaktivní zábavně vzdělávací nadstavbu – řadu kvízů, křížovek, her, interaktivních map, animací a dalších informací vztahujících se k tématům jednotlivých dílů.

Cílem všech aktivit je zábavnou a nenásilnou formou představit dětem, ale i dalším zájemcům o naší historii, minulost českého národa napříč staletími – od doby ledové až po současnost. Webové stránky speciálu mohou zároveň pomoci rodičům a pedagogům v jejich úsilí o zábavné přiblížení témat z české historie dětem.

Na stránkách internetového speciálu lze také soutěžit a vyhrát knihu výtvarnice Lucie Seifertové Dějiny udatného českého národa, která je předlohou televizního seriálu i internetového speciálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).