Hlavní navigace

Dejte hlas svému oblíbenému městskému či obecnímu webu

[Tisková zpráva] Praha, 17. března 2006 – Do pátku 24. března 17 hodin mohou ještě uživatelé internetu dát svůj hlas v soutěži Zlatý erb oblíbeným webovým stránkám města či obce. Cena veřejnosti, kterou předá vítězi představitel BMI sdružení na konferenci ISSS 3. dubna v Hradci Králové, se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce (podle údajů uvedených na Portálu veřejné správy). Pořadatelé letos registrují výrazné zvýšení počtu hlasů veřejnosti z loňských závěrečných zhruba 4 200 na letošních prozatímních 5 300.

Sdílet

Hlasující musí disponovat platnou e-mailovou schránkou, na niž je poslána ověřovací zpráva. Potvrzení příjmu této zprávy je podmínkou platnosti hlasu. Hlasovat lze pouze pro jedno město nebo obec bez ohledu na kategorii, a to na adrese http://zlatyer­b.obce.cz.

Osmý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, která je tradiční součástí aktivit Března – měsíce internetu, se blíží do finále. Letos potřetí probíhá soutěž dvoukolově, výsledky krajských kol již byly vyhlášeny v pěti krajích. Nyní soutěžní porota hodnotí weby 14 měst a 15 obcí a 12 elektronických služeb, které byly nominovány do celostátního kola. Z nich vzejdou vítězové ve třech hlavních kategoriích (nejlepší webové stránky města, obce a nejlepší elektronická služba) a dále budou uděleny zvláštní ceny za nejlepší turistickou prezentaci, web kraje (krajského úřadu) a za nejlepší bezbariérovou přístupnost.

Záštitu nad soutěží pořádanou Sdružením Zlatý erb převzaly Ministerstvo informatiky ČR, Ministerstvo vnitra ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Soutěž je organizována ve spolupráci s portálem Města a obce online a konferencí ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě, na které budou 3. dubna v Hradci Králové slavnostně vyhlášeny výsledky.

Soutěž Zlatý erb je součástí aktivit v rámci 9. ročníku Března – měsíce internetu. Hlavními partnery BMI jsou letos Česká pošta a GRISOFT, vzhledem k tematickému zaměření 9. ročníku BMI na e-government poskytují záštitu a podporu předseda vlády a Úřad vlády České republiky, Ministerstvo financí, Ministerstvo informatiky, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo vnitra a portál BusinessInfo.cz. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a časopis Egovernment, odborným partnerem FORInternet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).