Hlavní navigace

DELL A VMware přináší virtualizaci do všech míst

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie 11. března 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, oznamuje rozšíření spolupráce s Dell. Obě firmy tak pomohou zákazníkům usnadnit virtualizaci pomocí strategie, která umožňuje objednat „jediným kliknutím“ servery Dell PowerEdge vybavené hypervisorem VMware ESX 3i. Tato iniciativa, představená na nedávné konferenci VMworld Europe v Cannes, je první z řady inovací, které budou rozšiřovat zavádění virtualizace jako standardní součásti technologie datového centra.

Sdílet

Dell zahájí proces instalace hypervisoru VMware ESX 3i do všech pro virtualizaci certifikovaných serverů Dell PowerEdge od začátku dubna. Zákazníci budou moci nakupovat jediným kliknutím a budou mít usnadněnou přípravu, nasazení a správu virtualizačního řešení. Další informace naleznete na adrese www.dell.com/vmwa­renow.

„Virtualizace radikálně zjednodušuje IT – a my jsme jediným prodejcem, který ji dodává zákazníkům po stisknutí jediného tlačítka,“ uvedl Brad Anderson, hlavní viceprezident Dell Business Product Group. „Uvolňujeme potenciál virtualizace – od serverů po úložiště dat – a usnadňujeme zákazníkům její využití.“

„Dell a VMware spolupracují na základě sdílené vize virtualizace,“ sdělila Diane Greene, prezidentka a CEO VMware. „Dell připravuje svoje servery pro virtualizaci pomocí hypervisoru VMware ESX 3i a dává tak své řadě PowerEdge schopnost řešit konsolidaci serverů. Zákazníci mohou upgradovat z hypervizoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3 (VI3). VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji bez narušení poskytované služby.“

Podpora výhod virtualizace
Implementací hlavního proudu virtualizace, vše prostupující architektury datového centra, mohou zákazníci okamžitě snížit svoje kapitálové a provozní náklady až o 30 – 50 %, zlepšit bezpečnost, pomoci zajistit kontinuitu provozu a získat ekologičtější IT prostředí. ServeryDell PowerEdge poskytují zákazníkům ideální platformu pro vybudování takových prostředí.

Dell PowerEdge 2950-III a nové blade servery Dell PowerEdge M-Series drží 1. místo ve výkonnostním testu mezi virtualizačními servery. Řada M-Series je navíc zkonstruována bez použití prvků obsahujících olovo, což zákazníkům dále pomáhá ve snižování nepříznivého dopadu jejich technologie na životní prostředí.

Ve spojení s nedávno představenými diskovými poli Dell EqualLogic PS5000 Series a službami Dell Virtualization Readiness Assessment přináší tato řešení zákazníkům kompletní, zjednodušené a ekologičtější end-to-end datové centrum připravené pro virtualizaci.

Hypervisor VMware ESX 3i je založen na jádru virtualizační technologie VMware, kterou používá více než 100 000 zákazníků. Je to nejmenší (32MB) hypervisor svého druhu, poskytující vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti, a je to virtualizační platforma zcela nezávislá na operačním systému. VMware ESX 3i umožňuje jednoduchou konsolidaci serverů s rychlou a snadnou implementací – první virtuální stroj může začít pracovat během několika minut po nabootování serveru s předkonfigu­rovanými a optimalizovanými hardwarovými sestavami.

Zákazníci mohou upgradovat z hypervisoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3. VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji, aby byl minimalizován výpadek služby. VI3 je také kompatibilní s řešeními VMware pro virtualizaci a správu desktopů.