Hlavní navigace

DELL DOKONČUJE AKVIZICI SPOLEČNOSTI ASAP SOFTWARE

[Tisková zpráva] Společnosti Dell a ASAP Software chtějí zjednodušit IT služby pro zákazníky prostřednictvím komplexního softwarového řešení

Sdílet

Praha, 19. listopadu 2007 — Společnost Dell dnes oznámila, že dokončila akvizici společnosti ASAP Software, předního poskytovatele softwarových řešení a licenčních služeb a bývalou dceřinou společnost firmy Corporate Express.

Akvizice pomůže zjednodušit informační technologie, neboť se propojí oblast působnosti společnosti Dell jako předního dodavatele komerčních technologií a služeb, a odborné know how společnosti ASAP v oblasti softwarových licencí a správy aktiv. Společnost Dell obohacuje svou činnost v oblasti softwaru o know how společnosti ASAP týkající se správy licencí, nákupu, obnovy a dodržování pravidel pro užívání software. Kupní cena činila přibližně 340 mil. USD.

„Dokončení této akvizice, která má pro společnost Dell strategický význam, představuje další důležitý krok v naší snaze pomáhat našim zákazníkům využívat technologie k nalezení nových řešení a zajištění svého růstu,“ řekl David Marmonti, prezident společnosti Dell pro EMEA. „Jsme přesvědčeni, že pro naše zákazníky máme jedinečnou a zajímavou nabídku a že máme příležitost významně ovlivnit vývoj na trhu IT.“

Tyto dvě společnosti spojí své úsilí směřující k vytváření a realizaci řešení pro své zákazníky, jež zvyšují účinnost, ovladatelnost a flexibilitu technologií. Akvizice společnosti ASAP je dalším krokem v dlouhodobém úsilí společnosti Dell, zaměřeném na zjednodušení IT služeb pro zákazníky. To je založeno především na snižování nákladů a složitosti řešení.

V průběhu posledních měsíců společnost oznámila několik kroků na podporu zjednodušení IT služeb, včetně Dell On-Demand Desktop Streaming, které přináší vyšší zabezpečení, snadnější ovládání a lepší spolehlivost v desktop prostředích. Dalším příkladem je Unified Communications, které pomáhá zákazníkům zjednodušit systémy a zlepšit jejich produktivitu díky nespočetnému množství různých komunikačních možností. Divize Data Center Solutions společnosti Dell se zabývá specifickými potřebami rozsáhlých datových center pro zákazníky, jejichž podnikání závisí na firemních počítačových řešeních. Nedávná akvizice společnosti SilverBack Technologies, Inc. (poskytovatele platformy pro poskytování služeb) společností Dell a ohlášený plán na získání společnosti EqualLogic (přední poskytovatel vysoce výkonných úložných zařízení iSCSI SAN) dále podtrhují závazek společnosti Dell zjednodušovat IT.

Společnost ASAP poskytuje výrobky a služby, které pomáhají společnostem a státním institucím vyhodnocovat, získávat a spravovat aktiva v oblasti IT. Její dceřiná společnost, License Technologies Group, se specializuje na poskytování licencí a služby v oblasti e commerce pro vydavatele softwaru a jejich partnery.

„Naše know how v oblasti softwarových licencí a naše snaha zajistit naprostou spokojenost zákazníků byly základem našeho podnikání,“ řekl Hervé Jezic, prezident společnosti ASAP pro Evropu. „Jsme nadšeni možností rozšířit svou oblast působnosti a dát k dispozici naše jedinečné schopnosti, abychom posloužili ještě širší skupině zákazníků.“

Další informace o úsilí společnosti Dell o zjednodušení IT služeb lze nalézt na www.dell.com/sim­plify.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).