Hlavní navigace

Dell představil nové notebooky Latitude a produkty pro centralizovanou virtualizaci

[Tisková zpráva] Praha, 17. května 2010 – Společnost Dell představila vedle nových produktů pro zjednodušenou správu virtualizovaných desktopů také profesionální notebooky řady Dell Latitude E. Ty kombinují v kategoriích 13“, 14“ i 15“ úhlopříček kvalitní pevné šasi a široké možnosti konektivity. Dell také představil kompaktní netbook Latitude 2110, který je určen jako doplněk k pracovnímu desktopu především pro uživatele na cestách. Pro administrátory rozsáhlých výpočetních infrastruktur jsou určeny nové produkty aplikační a profilové virtualizace řady Dell Flexible Computing. Ty nabídnou zejména zjednodušenou centralizovanou správu firemních desktopů.

Sdílet

Řešení Dell Flexible Computing pro virtualizaci desktopové infrastruktury
Dell rozšířil svou řadu řešení Flexible Computing o nové produkty pro virtualizaci aplikací a uživatelských profilů. IT administrátoři velkých organizací mohou s touto technologií využít výhod centralizované správy desktopů.

Služba aplikační a profilové virtualizace

 • Aplikační virtualizace poskytuje nové možnosti zákazníkům, kteří hledají zjednodušení správy robustních aplikací.
 • Profilová virtualizace umožňuje uživatelům vybrat si pracovní plochu podle druhu pracovních úkonů.
 • Virtuální vzdálená plocha Dell umožňuje uživatelům pracovat s virtuální plochou na vzdáleném serveru díky technologiím VMware View nebo Citrix XenDesktop. Právě pro virtualizační software od Citrixu poskytuje Dell kompletní referenční řešení založené na operačním systému Microsoft Server 2008 Hyper-V s nástrojem Microsoft System Center pro správu.

Novinky ve firemní řadě notebooků Dell Latitude E
Společnost Dell představila také přírůstky do podnikové řady notebooků Dell Latitude E, které vynikají rozšířenými možnostmi zabezpečení dat a mobility.

 • Dell Latitude E4310 je ultrapřenosný 13,3“ notebook určený pro práci na cestách. Kromě elegantního vzhledu vyniká zpevněným šasi se širokými možnostmi konektivity. Latitude E4310 je k dispozici za cenu od 28 400 Kč bez DPH.
 • Dell Latitude E5410 a E5510 jsou další zástupci 14,1“, resp. 15,6“ notebooků pro profesionály. Administrátoři ocení jejich zjednodušenou správu a údržbu, naopak uživatelé především stabilitu a celosvětovou technickou podporu Dell ProSupport. Latitude E5410 je dostupný za cenu od 15 000 Kč bez DPH, větší varianta E5510 od 17 500 Kč bez DPH.

Vybrané vlastnosti nových notebooků Dell Latitude E:

 • nová generace senzoru volného pádu pro fixaci zapisovacích hlav disku do bezpečné pozice a technologie tlumení nárazů StrikeZone, která dokáže ochránit data při pádu notebooku na zem,
 • Latitude ON – instantní přístup do pošty, kalendáře nebo seznamu kontaktů (k dispozici pouze u modelu Latitude E4310),
 • nejnovější procesorová platforma Intel Core i, operační systém Windows 7 a podpora rychlých bezdrátových sítí WiMAX,
 • podpůrné služby Advanced Security nebo Systems Management pro flexibilní a zabezpečenou ochranu dat, monitorování výpočetní infrastruktury a pokročilé možnosti vzdálené správy,
 • tříletá záruka na životnost akumulátoru,
 • podpora jednotné dokovací stanice pro více jak 15 notebooků řady Dell Latitude E včetně pětileté záruky na ni, adaptéry a externí optické mechaniky,
 • u vybraných modelů náročné energetické certifikáty Energy Star a EPEAT.

Kompaktní netbook Dell Latitude 2110
Dell představil také ultrapřenosný netbook Latitude 2110, který je určen uživatelům desktopů jako kompaktní univerzální počítač na cesty. Kromě malých rozměrů vyniká zejména širokými možnostmi připojení k síti a internetu. K dispozici je za cenu začínající na 10 900 Kč bez DPH.

Mezi další vlastnosti Dell Latitude 2110 se řadí:

 • až 10 hodinová výdrž baterie,
 • volitelně webkamera s citlivým mikrofonem
 • podpora nejrozšířenějších komunikačních technologií – WiFi, mobilní sítě nebo WiMAX.

Více informací naleznete na dell.cz nebo dell.cz/latitude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).