Hlavní navigace

Dell představil nový počítač Optiplex XE do nejnáročnějších prostředí

[Tisková zpráva] „Nový Dell OptiPlex XE je určený pro nasazení v prašných průmyslových prostředích s provozní teplotou až do 55 °C“

Sdílet

Praha, 14. ledna 2010 – Společnost Dell představila svůj nový desktop OptiPlex XE určený do nejnáročnějších podmínek nejen v těžkém průmyslu. Počítač je speciálně konstruován pro provoz ve vysokých teplotách, extrémně prašných podmínkách a nepřetržitý chod v obchodech a na veletrzích 24 hodin 7 dní v týdnu. OptiPlex XE je tak vhodný pro použití v kioscích, průmyslových zónách a všude tam, kde je vyžadována pokročilá správa a dlouhý životní cyklus (3,5 roku). Nový systém vzduchových tunelů umožňuje nepřetržitý chod v provozních teplotách až o 50 % vyšších než běžné stanice řady Dell OptiPlex.

„Dell OptiPlex XE rozšiřuje naši řadu stolních počítačů a pracovních stanic o zařízení určené do těch nejnáročnějších průmyslových podmínek,“ říká Petr Zajíček, produktový manažer společnosti Dell Computer. „Dell OptiPlex XE je konstruován pro nasazení v maloobchodních provozovnách, informačních kioscích, prostředí těžkého průmyslu nebo všude tam, kde je vyžadována dlouhá životnost a spolehlivost v extrémních podmínkách.“

Vybrané vlastnosti Dellu OptiPlex XE:

 • určen do provozních podmínek s teplotou až 55 °C,
 • inovovaná sada vzduchových tunelů,
 • prachové filtry u přívodů vzduchu do šasi a prachové záslepky portů,
 • dlouhý životní cyklus a garance podpory,
 • plná podpora Windows 7, Vista, XP, POSReady,
 • vynikající konektivita (7× USB 2.0, PS/2, RS-232),
 • bezšroubový design šasi,
 • servisní program Dell ProSupport včetně nástrojů pro vzdálenou správu Broadcom TruManage,
 • vysoké zabezpečení díky technologiím šifrování dat na disku, podpora RAID 1 pro rozšířenou ochranu dat,
 • vestavěný alarm proti neoprávněnému vniknutí do skříně,
 • ekonomický a ekologický provoz díky napájecím zdrojům s 88 % účinností, splňující energetický standard Energy Star 5.0., a certifikací EPEAT Gold.

Společnost Dell nabízí nový OptiPlex XE rovněž OEM výrobcům s možností výrobních úprav včetně umístění vlastního loga. Pomocí programu Dell Services si může zákazník přizpůsobit servisní a podpůrné služby typu Dell ProSupport a Dell ProManage.

Nový Dell OptiPlex XE je k dispozici u obchodníků společnosti Dell a více než 600 specializo­vaných partnerů programu Dell Partner Direct. Jeho cenu začíná ne 16 200 Kč bez DPH včetně dopravy k zákazníkovi a zahrnuje i nadstandardní služby Dell ProSupport, jejichž součástí je i unikátní tříletý Next Business Day servis. Více informací naleznete na www.dell.cz/op­tiplex.

O společnosti Dell
Produkty Dell je možné si zakoupit po celém světě online, telefonicky nebo ve více než 20 000 obchodech. Názvy Dell a Inspiron jsou registrovanými obchodními značkami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).