Hlavní navigace

DELL PŘEDSTAVUJE REVOLUČNÍ ROZVADĚČOVOU RACKOVOU PRACOVNÍ STANICI R5400

[Tisková zpráva] Rozvaděčové rackové pracovní stanice nabízejí větší flexibilitu a výkon než obdobné bladové systémy. Revoluční vzdálený přístup „PC over IP“ nabízí široké možnosti využití.

Sdílet

Praha, 18. srpna 2008 – Společnost Dell představila novou rackovou pracovní stanici Dell Precision R5400. V této souvislosti rovněž Dell uvedl na trh nové řešení pro vzdálený přístup Dell FX100 s hardwarovým šifrováním a kompresí, které nijak nesnižuje samotný výkon připojených systémů.

Racková pracovní stanice Dell Precision R5400 pomáhá zákazníkům chránit jejich citlivá data tím, že jsou spolu s aplikacemi uložena na zabezpečeném centrálním místě nebo v datovém centru. Díky tomu se rovněž mohou v kancelářích, finančních a obchodních prostorech vyhnout hluku a zbytkovému teplu, které systémy generují. Oproti bladovým pracovním stanicím nabídka umožní zákazníkům větší flexibilitu při konfiguraci systému.

„Spojení rackové pracovní stanice Dell Precision R5400 se zařízením FX100 je unikátním řešením, které umožňuje zákazníkům mít svůj workstation kdekoli k dispozici, ať už sedí u pracovního stolu nebo stojí u výrobní linky,“ řekl Petr Zajíček, produktový manažer Dell Computer a dodává: „V tuto chvíli systém testují v České republice velcí výrobci automobilů a společnosti zabývající se zpracováním multimediálního obsahu.“

Možnosti vzdáleného přístupu
Dell FX100 díky hardwarovému šifrování, kompresi a zpětné dekompresi a dešifrování umožňuje bezpečný vzdálený přístup, známý jako „PC over IP“ V praxi to znamená, že k jediné pracovní stanici R5400 se mohou připojit uživatelé kdekoli na světě jen za pomoci dostatečně rychlého internetu. Stačí, aby měli u sebe Modul FX100, ke kterému si připojí monitor, klávesnici, tiskárnu a jakékoli další periferie a přes internet mohou workstation využívat úplně stejně, jako kdyby byl přímo u nich „na stole“. Na jediném workstationu s centralizovanými daty může tedy například pracovat 12 hodin uživatel v Čechách a dalších 12 hodin jiný uživatel například v Indii. Vzhledem k tomu, že ani kabeláž nelze nekonečně natahovat (u monitorů se pohybuje maximální vzdálenost od zdroje okolo 70 metrů), je tento systém ideální pro využití v rozlehlých komplexech, jako jsou továrny a výrobní haly. Vzhledem k obrovskému výkonu pracovních stanic není zanedbatelné ani zbytkové teplo a hluk, který při jejich provozu vzniká. Díky novému systému mohou zákazníci umístit pracovní stanici nebo stanice na bezpečné větrané místo, kde nebudou nikoho rušit.

Charakteristiky pracovní stanice Dell Precision R5400:

  • Procesory Intel™ Xeon® se dvěma i čtyřmi jádry
  • Podpora až pro dvě grafické karty PCI-e x16 OpenGL s duálními 150W sloty na základní desce
  • Dodatečná podpora pro PCI a PCIx
  • Jednoduchá instalace a správa, která umožňuje zákazníkům zařízení „připojit k napájení a jít“ bez nutnosti instalace záložních napájecích zdrojů a přitom využívat standardní podporou nástrojů pro správu systému

Další informace lze nalézt na www.dell.cz/pre­cision.