Hlavní navigace

Dell představuje nová řešení pro správu informačních infrastruktur a efektivních datacenter

[Tisková zpráva] „Dell zjednodušuje správu zdrojů a zvyšuje úspory nákladů v datových centrech až o 76 %“

Sdílet

Praha, 6. ledna 2010 – Společnost Dell představila nové technologie kompletních řešení pro správu IT infrastruktury, datových úložišť a síťových komponent, díky kterým budou moci zákazníci snáze standardizovat a automatizovat svá datová centra.

Dell Advanced Infrastructure Manager (AIM)
Řešení AIM přináší revoluční zjednodušení správy datových center. Jediný administrátor může díky němu snadno dynamicky alokovat výpočetní, úložné a síťové zdroje pro fyzické i virtuální stroje z jediného místa.

Nová 10G datová úložiště a síťová řešení, postavená na 10 Gb Ethernetu (10GbE) Další novinkou je rozšíření řady diskových polí Dell EqualLogic s 10GbE architekturou, která opět zvyšuje výkon při současném výrazném 76% poklesu výdajů na management.

Zákazníci, kteří přejdou na ucelenou 10GbE architekturu Dell, tak mohou snížit pořizovací náklady o přibližně 50 %1 a ušetřit až 76 % nákladů na síťovou správu a administraci. Právě díky těmto technologickým vylepšením, které výrazně snižují celkové pořizovací i provozní náklady, jsou řešení Dell pro datová centra dostupnější pro mnohem více společností než kdykoli dříve.

„Naši konkurenti často hledají pouze dobře znějící zkratky a označení pro svá jednoúčelová a uzamčená proprietární řešení,“ říká Praveen Asthana, viceprezident Dell Enterprise Storage and Networking. „V Dellu máme zcela odlišnou vizi, kdy se snažíme poskytovat konfigurovatelné řešení založené na referenční architektuře a tudíž i připravené na jednoduché začlenění do stávající infrastruktury. Tento přístup nám získává pozornost a náklonnost zákazníků.“

„Dell přistupuje k vývoji svých řešení výpočetních infrastruktur pro velké organizace ryze prakticky,“ říká Matt Eastwood, Group Vice President of IDC’s Enterprise Platform Group a dodává: „Výpočetní stroje dneška musí být flexibilní – musí podporovat jednoduše spravovatelné modulární komponenty, které se dokáží přizpůsobit často se měnícím požadavkům. A právě zaměření Dellu na standardizované technologie je více než žádoucí pro tato proměnlivá prostředí.“

Nabídka řešení pro správu infrastruktury zahrnuje:

 • Advanced Infrastructure Manager
  Nové unikátní řešení umožňuje zákazníkům dynamicky alokovat servery, měnit jim operační systémy bez složité instalace, počty síťových portů, připojení k Fiber Channelu a diskovým polím potřebným pro chod specifických aplikací. Všechno lze tedy v kompletní infrastruktuře snadno měnit během několika málo minut, bez nutnosti jakéhokoli zásahu do kabeláže nebo dalších softwarových instalací. Celé řešení funguje i v prostředí, kdy zákazníci kombinují hardwarové prvky různých dodavatelů bez ohledu na to, jestli se jedná o fyzické nebo virtuální servery.
 • Dell Business Ready Configurations
  Tato předdefinovaná řešení v sobě spojují v nejjednodušší aplikovatelné formě optimální serverovou, paměťovou a síťovou infrastrukturu.
 • Dell Lifecycle Controller Version 1.3.
  Nejnovější verze tohoto řešení zabudovaného v jedenácté generaci serverů Dell podporuje nejefektivnější a nejrychlejší způsob vzdálené správy a nasazování nových serverů.

„Tato revoluční technologie nás výrazným způsobem odlišuje od našich konkurentů. Díky ní jsme schopni updatovat jak HW na úrovni BIOS/FW tak ovladače v rámci operačních systémů. Do vývoje této technologie jsou vkládány velké prostředky a rychlost uvádění nových funkcionalit tomu odpovídá. Když jsme v dubnu tuto revoluční technologii uvedli ve verzi 1.0, byla hlavně o managementu serveru 1:1 tzn. jeden administrátor spravuje jeden server. Představili jsme zcela nový způsob instalace serverů a aktualizací ovladačů. Tento nejnovější update 1.3 přináší řadu dalších vylepšení jako například: aktualizace firmware na vyměněné díly, umístění image OS na vFlash pro bezpečnější a rychlejší instalaci, automatické upozornění na kritické updaty, automatické discovery pro management softwary, atd.,“ říká Ondřej Bačina, Enterprise Brand Manager společnosti Dell pro Českou republiku a Slovensko.

Nové unifikované produkty podporující 10GbE architekturu:

 • Disková pole Dell EqualLogic PS6500X a služby Storage Consulting
  Dell je v současné době světový leader v oblasti iSCSI úložišť. Od akvizice společnosti EqualLogic v lednu 2008 zaznamenal meziroční nárůst o více než 100 %. 10Gbit dělá z iSCSI plnohodnotného soupeře vůči ostatním storage techologiím. Při tom mu ovšem ponechává velikou výhodu, v podobě jednoduchosti implementace a administrace, známé všem IT administrátorům. Nová disková pole EqualLogic neztrácejí ani jednu z výhod nižších řad modelů (PS6000×, PS4000×). Zachovávají si tak online rozšiřitelnost všech parametrů jako je propustnost, cache, IO a kapacita spolu se softwarovou výbavou „vše v ceně“ a schopností spojit všechny modely (aktuální i předchozí) do jedné skupiny se společným sdíleným prostorem. Toto vše vede k enormnímu snížení TCO (nákladů na vlastnictví) a podtrhuje dlouhodobou strategii Dell „Pay as you grow“, která umožňuje zákazníkům investovat do IT přesně podle svého růstu.
 • Switch Dell PowerConnect 8024F
  Plnohodnotný 10G core switch s 24×10G porty SFP+ a 4×10Gbase-T
 • QLogic Converged Network Adaptor (CNA) a Mezzanine Card pro Dell PowerEdge a Blade servery
  Dell přináší první adaptér do Dell serverů schopný přes 10Gbit přenášet společně LAN, iSCSI, a FC (přes FCoE). Jedná se o první z kroků umožňujících zákazníkům v budoucnu přejít 100% na etherentová datacentra.
 • Switche Dell PowerConnect B série
  Jsou postaveny na základu světově známé značky Brocade RX, DCX a sérii 8000. Spolu s core PowerConnect má tak Dell kompletní portfolio networkingu od SMB po datová centra na úrovni LAN i SAN.

Advanced Infrastructure Manager je v současné chvíli k dostání v USA a Kanadě, v ostatních částech světa bude dostupný v průběhu roku 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).