Hlavní navigace

DELL PŘEDSTAVUJE NOVÉ SERVERY S VÝKONEM HODNÝM NEJVĚTŠÍCH FIREM ZA CENU DOSTUPNOU MALÝM PODNIKŮM

[Tisková zpráva] Dell PowerEdge™ R300 a T300 mají až o 31 procent lepší výkon než srovnatelné servery HP a až o 51 procent lepší výkon než podobné servery IBM. Charakteristiky vysoké dostupnosti pro delší uptime. Trojnásobná kapacita paměti pro lepší práci s aplikacemi náročnými na paměť.

Sdílet

Praha, 18. března 2008 – Malé a střední firmy již nemusí kvůli ceně obětovat své nároky na výkon nebo spolehlivost serverů. Nový Dell PowerEdge R300 a T300 má dostatek výkonu, paměti a dalších schopností, které patří ke špičce v oboru. Doposud byly takovéto parametry k dispozici pouze u dražších systémů určených větším podnikům. Cena těchto jednosocketových čtyřjádrových serverů začíná na 17 000,– Kč za rackový model (R300) a 16 900,– Kč za tower model (T300). Více informací naleznete na www.dell.com/po­weredge.

„Zákazníci potřebují k provozu svých maximálně vytížených sítí používat rychlejší systémy, aniž by je to stálo celé jmění,“ uvádí Aongus Hegarty, viceprezident a generální ředitel společnosti Dell pro malé a střední podniky EMEA. „Naslouchali jsme trhu a ukázalo se, že naše nové servery R300 a T300 přinášejí přesně tu technickou inovaci, o kterou zákazníkům jde – větší výkon a spolehlivost, nikoli však vyšší náklady.“

Vynikající výkon pro malé a střední podniky
PowerEdge R300 využívá čtyřjádrového procesoru Intel Xeon® X5460 a dosahuje výkonu, jímž až o 26 procent předstihne HP DL320 G5p2 a až o 51 procent IBM System X 3250.3 Tower server T300 dosahuje až o 31 procent lepšího výkonu v porovnání se serverem HP ML310 G54 a až o 51 procent předstihne výkon IBM System X 3200.5.

Servery R300 a T300 usnadňují práci s paměťově náročnými aplikacemi. Nabízejí 24 GB paměti, což je trojnásobek kapacity konkurenčních jednosocketových systémů x86. Vysoká dostupnost komponent je zajištěna hot-plug pevnými disky a redundantními napájecími zdroji. To vše přispívá k prodloužení uptime a zabraňuje možné ztrátě přístupu k datům.

Samozřejmostí u Dellu je energetická úspornost. Model R300 zákazníkům pomáhá šetřit náklady vynaložené na energie. Patří totiž k energeticky nejúspornějším serverům v oboru, který ve výkonu na jeden watt předstihne všechny v současnosti publikované výsledky podle měřítek SPECpower.6

Vyšší úroveň bezpečnosti a služeb podnikům
Oba servery R300 i T300 nabízejí mimo jiné tyto vestavěné bezpečnostní prvky:

  • Trusted Platform Module (TPM) k posílení bezpečnosti, kvalitnější autentizaci, kódování a ochranu kritických informací
  • interní uzamykatelný USB port snižující riziko krádeže dat
  • uzamykatelné čelo a spínač narušení šasi k ochraně před neoprávněným přístupem k systémovým pevným diskům, periferiím a ovládacímu panelu.