Hlavní navigace

DELL PŘEDSTAVUJE NOVOU ŘADU BUSINESSOVÝCH NOTEBOOKŮ LATITUDE

[Tisková zpráva] Nastavuje novou laťku u váhy, designu a odolnosti businessových notebooků. Obrovská výdrž na baterie – až 19 hodin na jediné nabití. Nová technologie „Dell Latitude ON“ – přístup k mailu během vteřiny. Nová generace mobilních pracovních stanic Dell Precision.

Sdílet

Praha, 12 srpen 2008 – Společnost Dell dnes představila zcela novou řadu notebooků Latitude a Dell Precision. Sahá od nejlehčího modelu v historii Dellu až po nejvýkonnější mobilní workstation, který byl kdy vyroben. Nové Latitudy vynikají nejen neuvěřitelnou výdrží na baterie, ale i svým designem a nově (u businessových modelů) také možností vybrat si vlastní barvu.

Podrobnější informace získáte zde: www.dell.com/la­titudepresskit

„Za posledních 13 let jsme dodali zákazníkům více businessových notebooků než kdokoli jiný na světě,“ řekl Michael Dell, generální ředitel společnosti Dell Computer a dodává, „Tato skutečnost a náš osobní kontakt s více než pěti miliony zákazníky každý den nám dává dokonalý přehled o skutečných potřebách lidí ve firmách. Tento přehled jsme dnes formou nových Latitudů přeměnili v mobilitu, produktivitu a design.“

Nová řada Latitude E nabízí modely pro široké spektrum uživatelů:

 • Ultra mobilní – Dell Latitude E4200 je 12.1“ notebook jehož váha začíná na 1 kg a je tak nejlehčím businessovým notebookem v historii společnosti. 13,3“ Latitude E4300 je s váhou 1,54 kg určen všem, kteří jsou stále na cestách a požadují maximální výkon a minimální váhu. Modely budou k dostání během několika týdnů.
 • Mainstream – Dell Latitude E6400 (14.1“) a E6500 (15,4“) jsou ideální náhradou desktopu pro náročnější uživatele.
 • Základní – pro každodenní využití s dobrým poměrem cena/výkon jsou určeny modely Dell Latitude E5400 (14,1“) a E5500 (15,4“)
 • Zodolněný – Dell Latitude E6400 ATG je 14,1“ notebook, který je zkonstruován tak aby odpovídal armádní normě MIL 810F (odolnost vůči prachu, otřesům a vlhkosti)
 • Dokování – široká nabídka příslušenství od malých replikátorů portů až po kompletní dokovací systémy s přehledným uspořádáním kabelů a možností okamžitého vyjmutí notebooku – „Hot Undock“.

Možnosti personalizace
Poprvé v historii si budou uživatelé sami moct u notebooků Latitude zvolit barvu. Slídou leštěnou ocel tak doplní například modrá, červená, růžová nebo elegantní matně černá.

Využití nejnovějších technologií v nových Latitudech:

 • Možnost pracovat celý den díky revoluční až 19 hodinové výdrži baterií;
 • Rám z hořčíkových slitin a celokovové panty;
 • Nový sofistikovaný design klávesnice;
 • Snadná správa díky Dell Control Point – jediná aplikace pro ovládání uživatelských nastavení jako správa napájení, zabezpečení nebo připojení;
 • Podsvícená klávesnice se senzorem okolního světla pro komfortní práci za šera a ve tmě – poprvé v historii u businessových notebooků;
 • ControlVault – inteligentní bezpečnostní sub-procesor s pevnou pamětí, která centralizuje a pomáhá chránit důvěrná data a přístupová hesla samostatně v zabezpečeném oddíle mimo hlavní disk;
 • Pro větší zabezpečení a komfort je možné k přístupu u některých modelů využít buď čtečku otisků prstů nebo bezkontaktních čipových karet.
 • Zjednodušená implementace a správa díky kompatibilnímu příslušenství celé řady.

Okamžitý přístup k emailům – bez spuštění operačního systému
Dell dnes rovněž představil svou technologii Latitude ON. Jedná se o možnost přístupu k emailům, kontaktům, kalendáři a internetu bez nutnosti klasicky spouštět počítač – respektive operační systém. Tato technologie využívá jednoúčelový sub-procesor s nízkou spotřebou, díky němuž bude možno v tomto režimu pracovat až několik dní na jediné nabití baterií. Latitude ON bude dostupný během několika měsíců na modelech Latitude E4200 a E4300.

Revoluční mobilní výkon – nové workstationy
Dell je světovým dodavatelem číslo jedna v oblasti mobilních pracovních stanic a dnes představil svou inovovanou ISV certifikovanou řadu Dell Precision. Mobilní workstationy Dell Precision jsou určeny zákazníkům, kteří hledají maximální výkon například z oblasti strojírenství, multimediální zábavy nebo zdravotnictví­.2 V nabídce jsou aktuálně:

 • Dell Precision M4400 – 15,4“ mobilní workstation s excelentní grafikou a až 8 GB RAM
 • Dell Precision M2400 – s váhou pouhých 2,1 kg je nejlehčí 14,1“ workstation na světě

Další novinkou, kterou Dell dnes představil je koncept 17“ workstationy, který bude znamenat revoluci v tomto odvětví. Systém bude umístěn v oranžovém eloxovaném šasi z hliníku a bude podporovat až 16 GB RAM, 1 GB grafickou kartu, quad-core procesory a až 1 terabajt kapacity na dvou discích. Více informací najdete na adrese www.dell.com/no­compromise.

Podpora
Ke všem novým produktům je možné využít Dell PorSupport Mobility Services. Jedná se o soubor služeb, které pomáhají společnostem chránit svá data a majetek. Pro ochranu utajených dat může Dell zautomatizovat šifrování na všech firemních noteboocích a centrálně řídit společnostmi předem nastavenou bezpečnostní politiku. Více informací najdete na www.dell.com/ser­vices.