Hlavní navigace

Dell představuje nový nízkonákladový model svého oblíbeného netbooku - Inspiron Mini 10v

[Tisková zpráva] Tenký a stylový netbook za velmi příznivou cenu. Dvouletý Next Business Day onsite servis Dell v ceně. Výrazné snížení cen všech modelů Inspiron Mini.

Sdílet

Praha, 20. května 2009 – Společnost Dell dnes oznámila zahájení prodeje a rozšíření své řady netbooků Inspiron Mini v České republice o nízkonákladový model Dell Inspiton Mini 10v s 10.1“ širokouhlým LCD displejem. Díky kompaktnímu designu a nízké váze je ideálním internetovým společníkem pro děti, studenty, bloggery i cestovatele, se kterým mohou být on-line téměř kdykoli a odkudkoli. Stejně tak jako ostatní modely této řady si každý může vybrat jednu ze šesti barev, která nejvíce odpovídá jeho vkusu a stylu. Na výběr tak zákazníci mají obsidiánovou černou, sněhobílou, třešňově rudou, ledovou modř, nefritově zelenou a dokonce i růžovou. Ani u tohoto nového nízkonákladového modelu nebudou muset zákazníci oželet vynikající prostornou klávesnici (92 % plné velikosti) a praktický multidotykový touchpad. Díky němu mohou spoustu aplikací ovládat gesty více prstů tak, jak jsou zvyklí například z mnoha mobilních telefonů nebo tabletů. Za použití dvou prstů je možné například otáčet a zoomovat obrázky nebo scrolovat dokumenty a webové stránky.

V nabídce jsou dvě základní verze s operačními systémy Windows XP a Ubuntu Linux. K dostání budou ve všech dobrých obchodech s výpočetní technikou začátkem června. Doporučená koncová cena začíná na 9 500 Kč včetně DPH* a obsahuje rovněž dvouletý NBD servis.

Next Business Day jako první v kategorii netbooků
Unikátem v kategorii netbooků je rovněž nově nabízená záruka NBD. Garance opravy do druhého pracovního dne na místě u zákazníka byla dosud majitelům netbooků nedostupná. Aby společnost Dell dostála své pověsti o rychlém a kvalitním servisu, rozhodla se nově tuto servisní službu nabízet i u svých nejlevnějších modelů, tedy netbooků. Servisní středisko Dell patří se svou 95% úspěšností oprav do druhého pracovního dne k absolutní špičce. Zákazníci si tak mohou být jisti, že v případě závady bude jejich netbook za „pár“ hodin opět v provozu. Nezáleží přitom, jestli jsou doma nebo na dovolené, servisní místo si určí sami.

Všechny Netbooky Dell nyní levněji
Společně s tímto oznámením a uvedením nového modelu na trh se společnost Dell rozhodla snížit cenu u všech ostatních netbooků Inspiron Mini. Modely Dell Mini 9, 10 a 12 budou tak nově k dostání o více než 10 % levněji.

Přehled a novinky u nabízených netbooků Dell Inspiron Mini
Dell Inspiron Mini 9 – díky své nízké hmotnosti a rozměrům je přímo předurčen uživatelům, kteří vyžadují absolutní mobilitu.

Dell Inspiron Mini 10 – nově je u tohoto velmi kvalitního netbooku s magneziovým rámem, vybaveného úspornými procesory Intel Atom řady Z, nabízen displej s HD rozlišením.

Dell Inspiron Mini 10v – tento nový nízkonákladový model, postavený na procesorech Intel Atom řady N, je určen všem, kteří hledají kvalitní 10“ netbook za velmi příznivou cenu.

Dell Inspiron Mini 12 – kvalitní displej s vysokým jasem, pohodlná klávesnice a 80GB disk dělají z tohoto modelu ideálního multimediálního společníka pro práci i sledování filmů na cestách.

* Konfigurace naceněného modelu

  • Procesor Intel Atom N 270
  • Displej 10,1“ WSVGA – Trulife
  • Paměť 1GB RAM
  • Pevný disk 160 GB
  • Bezdrátová síť – Wifi a/b/g
  • Integrovaná webkamera s rozlišením 1,3 Megapixelu
  • Operační systém Ubuntu Linux
  • Servis 2 roky Next Business Day