Hlavní navigace

Dell představuje první dva výkonné notebooky nové designové řady - Stadio XPS 13 a Studio XPS 16

[Tisková zpráva] Spojení nejmodernějších technologií a designu. Studio XPS 16: full HD displej 16:9 a zvuk Dolby 5.1. Studio XPS 13: skvělá kombinace mobility, výkonu a výdrže.

Sdílet

Praha, 21. ledna 2009 – Společnost DellTM uvedla na trh notebooky Dell Studio XPS™ 16 a Dell Studio XPS 13. Jde o první modely řady Studio, které nesou zároveň označení XPS, což je zároveň značka zaručující vysoký výkon. Oba notebooky jsou nejnovějším dílem vývojářů Dell, kteří se v tomto případě soustředili na propojení inovativního průmyslového designu s nejmodernějšími technologiemi. Elegantní design zajišťuje pravá kůže a vysoce lesklý obsidiánově černý povrch s doplňky z eloxovaného hliníku.

Cena modelu Studio XPS 13 začíná na 36 100 Kč a Studio XPS 16 na 37 300 Kč bez DPH, včetně dopravy k zákazníkovi a s tříletým NBD servisem na místě u zákazníka.

Vlajková loď: Dell Studio XPS 16
Studio XPS 16 představuje ideální spojení výkonu a elegance. Díky 16“ celoplošnému full HD WLED displeji s poměrem stran 16:9 a 7 watovému zvuku Dolby 5.1 se subwooferem nabízí nejideálnější podmínky pro sledování filmů na noteboocích. Ty jsou podpořeny špičkovými procesory Intel® Centrino 2 a grafickou kartou ATI Mobility Radeon™ HD 3670 s 512MB paměti. V nabídce je samozřejmě volitelná mechanika Blu-ray.

Pro opravdové milovníky kina a amatérské fotografy je na přání k dispozici displej (RGB LED), který disponuje 100% barevným rozsahem pro věrnější zobrazení. Vysoký jas (300 cd/m2) a pozorovací úhel 130 stupňů zajistí komfortní sledování i několika lidí najednou bez deformace obrazu. Plynulejší hraní her a přechody pak zajistí odezva 8 milisekund.

Malý a výkonný: Dell Studio XPS 13
S váhou pouhých 2,2kg patří Studio XPS 13 k nejmobilnějším modelům na trhu.

Výkon v tomto malém notebooku dodávají procesory Intel Core 2 Duo a čipová sada NVIDIA® GeForce MCP79MX, která spolu s integrovaným řešením GeForce 9400M poskytuje skutečně pokročilou grafickou podporu. Uživatelé si mohou rovněž zvolit grafickou kartu s 256MB paměti nVidia GeForce 9500M.

Již brzy budou mít zákazníci možnost osadit tento notebook i grafickou kartou GeForce 9500M s hybridní technologií SLI. Pak budou moci sami aktivací či deaktivací volitelného grafického procesoru nastavovat aktuální výkon. Uživatelé pak budou mít možnost určovat, jestli potřebují vysoký výkon s menší výdrží baterií nebo naopak.

Některé z Technických vlastností řady Studio XPS:

  • High Definition upkonverze, která zajistí, že standardní DVD je vnímáno spíše jako HD.
  • 2,0 megapixelová webkamera s digitálními mikrofony a bezpečnostní funkcí identifikace obličeje.
  • Podsvícená klávesnice a kapacitní ovladače multimédií.
  • USB PowerShare pro nabíjení periférií i při vypnutí notebooku.
  • Široký výběr portů včetně HDMI, DisplayPort, IEEE 1394a a eSata.
  • Příprava pro WiMax a GPS.

O společnosti Dell
Společnost Dell Inc. (NASDAQ: DELL) naslouchá zákazníkům a přináší netradiční technologie a služby, jimž zákazníci důvěřují a kterých si váží. Díky jedinečným vlastnostem svého přímého obchodního modelu se společnost Dell stala předním celosvětovým dodavatelem systémů a služeb a umístila se na 34. místě v žebříčku Fortune 500. Podrobnější informace získáte na stránkách www.dell.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).