Hlavní navigace

Dell představuje svůj Latitude XT - tablet, který posouvá tuto kategorii

[Tisková zpráva] Dell™ Latitude™ XT, jediný tablet s kapacitním ovládáním vážící méně než dvě kila. Nejtenčí a jeden z nejlehčích tabletů na trhu. Volitelný „Daylight“ displej je nejasnějším displejem ve své katgorii. Hardware podporující budoucí „multi-touch“ funkcionalitu.

Sdílet

Praha, 11 prosinec 2007 – Dell představením svého tabletu Latitude XT nastavil novou laťku pro kategorii Table PC produktů. Uvádí tak nejtenčí a jeden z nejlehčích tablet PC, které jsou na trhu k dispozici. Ve své kategorii má rovněž nejjasnější displej, a díky přídavnému panelu je výborně čitelný i za ostrého denního světla.

Dell Latitude XT je jediným tabletem, který i s perem a kapacitním ovládáním váží méně než dva kilogramy. Technologie kapacitního ovládání dokáže rozpoznat dotek prstu i bez nutnosti tlaku na displej. Tato technologie je počátek silně se rozvíjejících multi-dotykových schopností. Ty umožňují využívat více než jeden prst, například při zoomování či úpravách fotografií.

„Snažíme se vždy dobře naslouchat našim zákazníkům a následně předčít jejich požadavky. Doposud museli zákazníci při využívání Tablet PC dělat stále kompromisy. Pokud chtěli mít použitelné systémy, museli slevovat na jejich funkcionalitě. Latitude XT přináší v tomto směru revoluci. Umožňuje zákazníkům plně využívat všechny přednosti tabletu a udělat tak více práce rychleji a přesněji,“ řekl Eric Greffier, ředitel klientských řešení, Dell EMEA.

Většina konkurenčních tabletů dnes spoléhá na dotykové displeje, které vyžadují značnou sílu a tlak, aby systém rozpoznal zadávané podněty. Tato stará technologie může být méně přesná a odolná než kapacitní dotykový displej a navíc nepodporuje multi-dotykové funkce. Latitude XT je navržen s výhledem do budoucna. S rozvojem multi-dotykoých aplikací tak bude tento tablet sloužit jako jejich primární vývojový systém.

Některé z dalších předností dotykového displeje modelu Latitude XT:

  • Zdokonalená technologie, která dokáže rozeznat a eliminovat nežádoucí dotyky dlaně a jiných částí ruky při psaní perem
  • Bezúdžbové, bezbateriové pero s gumou a funkcionalitou pravého tlačítka myši.

Společnost Dell stále pracuje na svém cíli, stát se nejekologičtějším výrobcem informačních technologií na této planetě. Proto již od ledna 2008 budou k dispozici konfigurace Latitude XT odpovídající normě Energy Star 4.0.

Další přednosti tabletu Latitude XT:

  • Volitelná mediabase s optickou mechanikou umožňující docking
  • Plnohodnotná klávesnice s touchpadem i trackpointem
  • Až 64 GB SSD disk nebo až 120 GB HDD
  • Volitelná přídavná baterie, která nabízí až 9,5 hodiny provozu1
  • Intel® Core 2™ Solo a Duo ULV procesory
  • ATI™ Radeon™ X1250 UMA integrovaná grafická karta

Cena a dostupnost
Dell Latitude XT je v nabídce ode dneška za cenu od 64 500 Kč bez DPH, včetně dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).