Hlavní navigace

DELL ROZŠIŘUJE SVÉ PORADENSKÉ SLUŽBY V OBLASTI STORAGE SYSTÉMŮ

[Tisková zpráva] Praha, 11 června 2007 – Dell pokračuje v uskutečňování svého cíle, jímž je zjednodušení IT infrastruktur a optimalizace správy storage systémů a dat pro zákazníky v celém regionu EMEA. Společnost Dell v rámci své snahy poskytovat jednoduchá, účinná a cenově dostupná řešení rozšiřuje své portfolio poradenství v oblasti ukládání a zálohování dat. Nově nabízí službu posouzení souborových systémů Dell/EMC, což je užitečný nástroj pro každého, kdo hodlá optimalizovat své storage prostředí.

Sdílet

„Rozhodnutí, že ve spolupráci se společností EMC zkvalitníme a budeme investovat do své nabídky storage služeb, nám dává prostředky k tomu, abychom svým zákazníkům poskytovali vyšší úroveň konzultační podpory. Díky té budou snadněji řešit rostoucí nároky na správu dat, požadavky shody a plnění právních předpisů,“ uvádí David Marmonti, senior viceprezident a prezident společnosti Dell pro oblast EMEA.

„Společnosti EMC a Dell udržují v oblasti EMEA dlouhodobé partnerství založené na společném úsilí o naplnění oborových standardů při zajištění vysoké hodnoty a výkonu pro zákazníka. Nová služba posouzení souborových systémů Dell/EMC představuje vynikající kombinaci storage řešení a služeb pro tento region,“ uvádí Rainer Erlat, prezident EMC Corporation pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Informovaná rozhodnutí o ukládání dat
Služba posouzení souborových systémů Dell/EMC umožňuje organizacím získat detailní informace o každém serveru, disku a souboru v heterogenních storage sítích bez nutnosti instalovat byť jediného server agenta. S přispěním softwaru VisualSRM pro správu datového úložiště (Storage Ressource Management, SRM) od EMC dokážou poradci společnosti Dell zjistit využití kapacity, rozložení souborů podle stáří, spotřebu prostoru podle typů souborů, poslední přístup a čas provedení změn a předložit jednoduchou sestavu, která firmám pomáhá přijímat plně informovaná rozhodnutí o vlastní storage infrastruktuře a změnách, které je třeba uskutečnit.

Značné prostředky byly vynaloženy také na vzdělávání a certifikaci rostoucího týmu architektů storage řešení společnosti Dell prostřednictvím profesionálního certifikačního programu EMC Proven™. Společnost tak dále zvyšuje účinnost svých Dell/EMC storage řešení pro uspokojení měnících se potřeb zákazníků.

Dell a EMC – silná strategická aliance
Společnosti Dell a EMC od počátku strategické aliance, která vznikla v roce 2001, vzájemně doplňují své přednosti a poskytují tak přesvědčivá řešení pro své zákazníky. Ve vzájemné spolupráci uvedly na trh významné nové technologie a řešení. V září loňského roku bylo úsilí o zajištění předních oborových storage systémů pro organizace všech velikostí stvrzeno prodloužením této globální aliance o dalších pět let.