Hlavní navigace

DELL SPOUŠTÍ PRODUKCI VE SVÉ NOVÉ TOVÁRNĚ V POLSKU

[Tisková zpráva] Praha, 20 listopadu 2007 – Společnost Dell dnes vyexpedovala první produkt ze svého nového výrobního střediska v polské Lodži. Továrna má více než 35 000 metů čtverečných.

Sdílet

„Naši zákazníci nyní budou dostávat prvotřídní produkty s označením Made in Poland,” řekl Nicky Hartery, viceprezident pro operace Dellu v oblasti EMEA a dodává „Umístěním továrny ve středu Evropy se mnohem více přibližujeme našim zákazníkům na expandujících trzích střední a východní Evropy a získáváme tak možnost dodávat požadované produkty mnohem rychleji.”

Po irském Limericku je lodžský závod již druhým v Evropě. Stavba trvala méně než jeden rok. Zpočátku v ní bude pracovat 400 zaměstnanců, kteří prošli náročným výcvikem a testováním v Limericku. Od ledna se očekává nárůst na 1100 zaměstnanců a během dalších let by továrna měla zaměstnávat až 3000 lidí. Právě nedostatek volných pracovních kapacit byl hlavním důvodem, proč bylo rozhodnuto, že továrna nebude stát ani v České republice, ani na Slovensku.

Zatím jsou v plném provozu linky, které vyrábějí notebooky řad Latitude™ a Inspiron™. V dalších krocích budou plně zprovozněny linky na výrobu desktopů a serverů. Továrna bude kromě střední a východní Evropy zásobovat i skandinávské země.