Hlavní navigace

DEMO KANÁL ASTRA HD NOVĚ NA POZICI ASTRA 23,5 STUPŇŮ VÝCHODNĚ

[Tisková zpráva] Praha, 5.6. 2008 – SES ASTRA, společnost ze skupiny SES (burzy cenných papírů Euronext Paris a Luxembourg: SESG), oznamuje spuštění nového demo kanálu ve vysokém rozlišení (HD) na ASTŘE. Demo kanál začal vysílat 4.června letošního roku z hlavní orbitální pozice 23,5 stupňů východně (ASTRA 1E, 12031,50 MHz, horizontální polarizace).

Sdílet

Programový partner tohoto demo kanálu je lucemburský televizní kanál Luxe TV, který dodává programy v HD a další přehrávací a střihové služby. Tento program se bude vysílat free-to-air a stane se tak dostupným pro všechny Direct-to-Home domácnosti, které mají anténu nasměrovanou na 23,5 stupňů východně. Slouží hlavně prodejcům, distributorům, a televizním divákům na trzích střední a východní Evropy a Beneluxu. Canal Digitaal a TV Vlaanderen již spustily na trhu v Beneluxu řadu HDTV služeb zaměřených na holandské a vlámské trhy.

"Spuštění tohoto nového HD demo kanálu podtrhuje silnou účast a podporu společnosti SES ASTRA při dalším rozvoji vysokého rozlišení”, řekl Martin O. Kubacki, generální ředitel ASTRA pro střední a východní Evropu. “Přináší další atraktivní službu na naší důležité orbitální pozici 23,5 stupňů východně a pomůže našim obchodním partnerům, prodejcům a distributorům představit zákazníkům výhody vysokého rozlišení”, dodává Martin O. Kubacki.

„Jsme velmi rádi, že můžeme tento nový demo kanál ASTRA HD podpořit velmi kvalitními programy z knihovny kanálu Luxe TV obsahující exklusivně produkované obsahy ve vysokém rozlišení“, řekl Jean-Baptiste Stock ředitel Luxe TV. „Kromě vysílání kanálu Luxe TV v běžném rozlišení přes satelity ASTRA mohou nyní uživatelé ocenit některé naše programy i ve vynikajícím vysokém rozlišení HD.“