Hlavní navigace

Den bezpečnějšího internetu: UPC představuje brožuru o bezpečném užívání dětmi ve věku 4-8 let a upozorňuje na související webovou stránku

[Tisková zpráva] Praha, 8. února 2011. Společnost UPC představuje u příležitosti 8. Dne bezpečnějšího internetu brožuru zaměřenou na bezpečné užívání internetu nazvanou „Hry a učení: on-line“. Brožura podává uživatelům internetu ve věku 4–8 let úvodní informace o tom, jaký dopad může mít technologie na jejich každodenní život a jak mohou na internetu zajistit svou bezpečnost.

Sdílet

Na svých 30 stránkách obsahuje řadu her a činností umožňujících a pomáhajících rodičům a učitelům hovořit s dětmi o důležitých tématech, jako je soukromí, bezpečnost a ochrana dat.Brožuru „Hry a učení: on-line“ zpracovala síť center bezpečného internetu Insafe za podpory společnosti Liberty Global a jejích společností působících v Evropě. Mezi ně patří právě UPC.  Brožura je k dispozici v devíti jazykových mutacích včetně češtiny a činnosti v ní obsažené rovněž pomáhají při rozvoji jazykových, matematických, sociálních a kulturních schopností a dovedností.

„UPC si pokládá za čest, že může být partnerem Dne bezpečnějšího internetu,“ říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC ČR a dodává: „Ve světě, kde se lidé, jak mladí, tak i staří, stávají tolik závislými na technologiích, je potřeba učit rodiče i jejich děti chovat se na internetu zodpovědně skutečně životně důležitá. Brožura „Hry a učení: on-line“ je novým příspěvkem do celé řady nástrojů, jež naše mateřská společnost Liberty Global používá ke zvyšování informovanosti v této oblasti.“

Nová brožura doplňuje nástroje zaměřené na bezpečnost na internetu, jež byly vytvořeny v posledním období.Síť Insafe a společnost Liberty Global např. spustily webovou stránku zaměřenou na bezpečnost na internetu (www.esafetykit­.net), která je k dispozici i v češtině. Společnost UPC se také dříve podílela na vzniku tištěného „rodinného průvodce“. Ten obsahuje komplexní soubor rad určených pro rodiče, informace pro děti ve věku od 6 do 12 let zpracované v podobě různých aktivit, samolepky, rodinný certifikát a situační kartičky.

Na deset tisíc výtisků nově vydané  brožury bude distribuovat Národní centrum bezpečnějšího internetu http://www.sa­ferinternet.cz/ . Brožuru budou dále šířit  prodejní stánky UPC a jednotliví obchodní zástupci. V elektronické podobě je dostupná  na adrese http://www.up­c.cz/internet/fi­ber-power-10/ záložka Dokumenty a je rovněž součástí informačních materiálů předávaných všem novým zákazníkům internetu od UPC.

UPC u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu rovněž nabízí za 1Kč na šest měsíců program SmartGuard  detekující a odstraňující spyware, kontrolující spam  a obsahující tzv., rodičovský zámek, tedy filtr,  jehož pomocí mohou rodiče deaktivovat přístup ke stránkám obsahujícím hazardní hry, nenávist, drogy, sex, zbraně nebo web mail.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).