Hlavní navigace

Den bezpečnějšího internetu: UPC představuje brožuru o bezpečném užívání dětmi ve věku 4-8 let a upozorňuje na související webovou stránku

[Tisková zpráva] Praha, 8. února 2011. Společnost UPC představuje u příležitosti 8. Dne bezpečnějšího internetu brožuru zaměřenou na bezpečné užívání internetu nazvanou „Hry a učení: on-line“. Brožura podává uživatelům internetu ve věku 4–8 let úvodní informace o tom, jaký dopad může mít technologie na jejich každodenní život a jak mohou na internetu zajistit svou bezpečnost.

Sdílet

Na svých 30 stránkách obsahuje řadu her a činností umožňujících a pomáhajících rodičům a učitelům hovořit s dětmi o důležitých tématech, jako je soukromí, bezpečnost a ochrana dat.Brožuru „Hry a učení: on-line“ zpracovala síť center bezpečného internetu Insafe za podpory společnosti Liberty Global a jejích společností působících v Evropě. Mezi ně patří právě UPC.  Brožura je k dispozici v devíti jazykových mutacích včetně češtiny a činnosti v ní obsažené rovněž pomáhají při rozvoji jazykových, matematických, sociálních a kulturních schopností a dovedností.

„UPC si pokládá za čest, že může být partnerem Dne bezpečnějšího internetu,“ říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC ČR a dodává: „Ve světě, kde se lidé, jak mladí, tak i staří, stávají tolik závislými na technologiích, je potřeba učit rodiče i jejich děti chovat se na internetu zodpovědně skutečně životně důležitá. Brožura „Hry a učení: on-line“ je novým příspěvkem do celé řady nástrojů, jež naše mateřská společnost Liberty Global používá ke zvyšování informovanosti v této oblasti.“

Nová brožura doplňuje nástroje zaměřené na bezpečnost na internetu, jež byly vytvořeny v posledním období.Síť Insafe a společnost Liberty Global např. spustily webovou stránku zaměřenou na bezpečnost na internetu (www.esafetykit­.net), která je k dispozici i v češtině. Společnost UPC se také dříve podílela na vzniku tištěného „rodinného průvodce“. Ten obsahuje komplexní soubor rad určených pro rodiče, informace pro děti ve věku od 6 do 12 let zpracované v podobě různých aktivit, samolepky, rodinný certifikát a situační kartičky.

Na deset tisíc výtisků nově vydané  brožury bude distribuovat Národní centrum bezpečnějšího internetu http://www.sa­ferinternet.cz/ . Brožuru budou dále šířit  prodejní stánky UPC a jednotliví obchodní zástupci. V elektronické podobě je dostupná  na adrese http://www.up­c.cz/internet/fi­ber-power-10/ záložka Dokumenty a je rovněž součástí informačních materiálů předávaných všem novým zákazníkům internetu od UPC.

UPC u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu rovněž nabízí za 1Kč na šest měsíců program SmartGuard  detekující a odstraňující spyware, kontrolující spam  a obsahující tzv., rodičovský zámek, tedy filtr,  jehož pomocí mohou rodiče deaktivovat přístup ke stránkám obsahujícím hazardní hry, nenávist, drogy, sex, zbraně nebo web mail.