Hlavní navigace

Den České televize na MTF Zlatá Praha – sobota 16. 10. – pražský Žofín

[Tisková zpráva] Česká televize zahájí tuto sobotu 16. října 47. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Jeho prologem bude již počtvrté Den České televize, věnovaný hudbě. Od 10:00 do 17:00 hodin proběhne v prostorách Paláce Žofín a jeho okolí bohatý program doplněný řadou doprovodných akcí.

Sdílet

Den České televize aneb Hudba nás baví. Malí i velcí návštěvníci se seznámí s různými hudebními žánry, a to jak teoreticky, tak prakticky. Provázet je budou Ondřej Havlík, moderátor pořadu ČT Za školu a dvojnásobný mistr ČR v beatboxu a operní pěvkyně a pedagožka Jiřina Marková Krystlíková, spoluautorka námětu, scénáře a průvodkyně vloni vysílaného cyklu ČT Opera nás baví i stejnojmenné knihy. V Malém sále Paláce Žofín bude pro děti a jejich rodiče připraveno improvizované studio, v němž jim Jiřina Marková Krystlíková hravou a interaktivní formou vysvětlí vše, co se pojí s žánrem opery a prostředím divadla vůbec. Představí jednotlivé profese a objasní jejich význam při realizaci operní inscenace. Soubor Dětské opery Praha odehraje ve dvou blocích čtyři miniopery Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Oblíbený hudební skladatel Jaroslav Uhlíř osobně pozve návštěvníky ke společné Hodině zpěvu. Skupina BaToCu předvede ve dvou půlhodinových dílničkách ukázky afrického tance a v průběhu celého dne si budou moci malí i velcí vyzkoušet bubnování na africké bubny.

Zcela jinak představí hudbu Ondřej Havlík alias En.dru. Tento „kouzelník s hlasem“ dokáže pomocí svého jazyka, dechu, hlasu a přístroje zvaného loopstation vytvořit celé hudební těleso. Ve dvou zhruba půlhodinových workshopech odhalí základní postupy stylu zvaného beatbox také návštěvníkům Žofína. Jak lze propojit beatbox s dalšími hudebními žánry předvede v rámci svého koncertu skupina čtyř absolventů brněnské JAMU, známá jako Mako!Mako, mezi jejíž členy En.dru také patří.

V prostorách Paláce Žofín bude po celý den připravena pro děti řada atrakcí, her a soutěží na téma hudba a divadlo. Chybět nebudou ani Večerníček, Křemílek a Vochomůrka či Kuře s červenobílým záchranným kruhem – maskot společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem. Do sbírky bude možné přispět např. koupí plyšového Kuřete a jiných předmětů s logem sbírky. K dispozici budou také knihy a DVD z Edice ČT a knihy, CD a DVD Opera nás baví. V projekčním koutku bude po celý den probíhat promítání oblíbených večerníčků.

Vstup je volný. Změna programu vyhrazena.
Více podrobností na: www.ceskatele­vize.cz/zlata­praha