Hlavní navigace

Den navíc pro zdraví 29. února na Radiožurnálu spolu s Aliancí žen s rakovinou prsu

[Tisková zpráva] Rok 2012 je rok přestupný, v kalendáři je tedy letos, tak jako každé čtyři roky, jeden den navíc, tedy 29. únor. Radiožurnál se ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu rozhodl, že tento „den navíc“ zasvětí zdraví a osvětě na téma rakovina prsu.

Sdílet

Ve středu 29. února se na vlnách Radiožurnálu budou posluchači od rána až do večerního vysílání setkávat s lékaři i ženami, které díky svému entuziasmu a nemoci, kterou úspěšně překonaly, dělají maximum zejména pro prevenci a terapii, ať už léčebnou nebo psychologickou pro svoje okolí.

„Naším hlavním cílem je upozornit na problém rakoviny prsu s důrazem na to nepodcenit prevenci. Letos je pilotním projektem Aliance vytvoření „Sekce mladých pacientek“, tedy mladých žen, maminek malých dětí, které onemocní rakovinou prsu. Právě na příběhu jedné z nich chceme upozornit na to, že prevence je důležitá v jakémkoli věku“, řekl editor Stanislav Vintr, který má středeční vysílání na starosti.

Této problematice tedy na Radiožurnálu zasvětíme Ranní interview v 8:50 s mladou ženou Jitkou Chudáčkovou; na rozhovor v Dopoledním Radiožurnálu s onkoložkou MUDr. Petrou Tesařovou z Onkologické kliniky 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze pak naváže on-line rozhovor na webu Radiožurnálu. Tématu bude ve 14:15 věnována i Radiorada s psycholožkou o zvládání situace při negativní diagnóze, po ablaci, tedy odstranění prsu nebo jak pomoci při návratu do normálního života atd.

Rovněž připravujeme reportáže do Odpoledního a Večerního Radiožurnálu (např. posluchači u slyší reportáž s Hanou Jírovcovou z centra Mamma Help Praha o preventivních prohlídkách). Také ve Večerním Radiožurnálu budou mezi 20:35 a 21:00 ve studiu přítomni Mgr. Jana Drexlerová – ředitelka sítě Mamma Help a chirurg a onkolog MUDr Václav Pecha, kteří budou debatovat s posluchači. ¨