Hlavní navigace

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ČESKÉHO ROZHLASU

[Tisková zpráva] Český rozhlas zve na Den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 13. května 2006 od 8.00 do 18.00 hodin v novém Studiovém domě v Římské ulici č. 13 v Praze 2. Trasa prohlídky povede nejen Studiovým domem, kde se budou moci návštěvníci seznámit s moderními vysílacími pracovišti, ale i historickou budovou Českého rozhlasu na Vinohradské ul. 12. Představeny budou také všechny stanice Českého rozhlasu.

Sdílet

Návštěvníci se setkají s mnoha lidmi, které slýchají ve vysílání Českého rozhlasu. Budou si moci vyzkoušet, jak se točí rozhlasový pořad, nebo se seznámit s prací Nadačního fondu Českého rozhlasu. Připraven bude též bohatý doprovodný program.

Producentské centrum Českého rozhlasu umožní zájemcům nahlédnout pod pokličku tvorby rozhlasové pohádky – dopoledne za účasti Valérie Zawadské a Alfréda Strejčka, odpoledne pak Táni Medvecké a Bořivoje Navrátila. ČRo 1 – Radiožurnál seznámí návštěvníky s programovými projekty, představí sesterskou zpravodajskou stanici ČRo Rádio Česko a umožní osobní setkání se svými sportovními redaktory. Na „jevišti“ Českého rozhlasu 2 – Praha se vystřídají Petr Novotný, Naďa Konvalinková, Květa Fialová, Radoslav Brzobohatý, Vlastimil Harapes, Jitka Molavcová, Uršula Kluková, Pavlína Filipovská a mnozí další. ČRo 3 – Vltava připraví např. krátkou besedu s tvůrci pořadu Báječný svět Viktora Preisse, umožní zájemcům vyzkoušet si práci herce a přečíst některý dopis z cyklu Rok v dopisech a redaktoři stanice Vltava odehrají malý koncert. Prezentovat se budou také stanice Český rozhlas 4 – Radio Wave či Český rozhlas Leonardo.

Otevřena bude i reprezentační prodejna Českého rozhlasu. S mimořádnou slevou si zde mohou zájemci zakoupit knihy, MC a CD s nejrůznějšími nahrávkami hudby i mluveného slova.

Časové vstupenky budou rozdávány od 7.50 hodin ve vrátnici Českého rozhlasu v Římské ulici 13.

Upozorňujeme zájemce o návštěvu Českého rozhlasu, že absolvování prohlídky vyžaduje – vzhledem k nutnému překonání cca devadesáti schodů – jistou fyzickou zdatnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).