Hlavní navigace

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ČESKÉM ROZHLASE V PRAZE V SOBOTU 11. ČERVNA

[Tisková zpráva] Český rozhlas i letos otevře své dveře v komplexu budov Vinohradská – Římská v Praze 2. V sobotu 11. června od 9.00 do 18.00 hodin budou rozhlasovou budovou procházet skupinky návštěvníků s průvodcem, který jim podá odborný výklad o historii i současnosti rozhlasového vysílání i rozhlasové budovy.

Sdílet

Pro všechny je připravena prohlídka vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a řada koncertů a doprovodných programů. Poprvé ukáže Český rozhlas svá zrekonstruovaná studia v historické budově Vinohradská 12, která jsou připravena pro vybavení nahrávacími technologiemi. Všichni tak budou moci obdivovat unikátní akustické obklady v moderním designu.

Ukázku živého vysílání chystá Dvojka Českého rozhlasu, hudební produkci připravuje Český rozhlas 3 – Vltava, vysílání Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu se tradičně představí před newsroomem stanice. Veřejnost se seznámí i s dalšími stanicemi Českého rozhlasu a Nadačním fondem s projektem Světluška. V závěru prohlídky bude připravena malá výstava rozhlasových přijímačů od počátku až po dnešní dobu. K vidění budou i nejnovější digitální přijímače včetně ukázky, jak se s nimi zachází.

Pro mladé posluchače připravilo bohatý hudební program Radio Wave, které je pozve do rozhlasového „podzemí“. „Underground párty“ začíná v 16.00 hodin.

Po celý den bude otevřena prodejna Radioservisu na Vinohradské 12.

Vstup na prohlídku je z Římské ulice 13, Praha 2. Časové vstupenky si mohou návštěvníci předem objednat na telefonním čísle 221 551 322. Další informace jsou k dispozici na webu rozhlas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).