Česká televize vybrala pro sobotu 19. května 2007 nádherné počasí a nabídla svým divákům Den otevřených dveří. V Televizním studiu Ostrava jsme provedli návštěvníky dvěma studii a technickým zázemím, které tvoří střižny, zvukovýroba, záznamové pracoviště a režie. Lidé, kteří obětavě stáli v nekončící frontě, se setkali s redaktory zpravodajství Martinem Musialem, Ivou Bartoňovou, Dagmar Famfulíkovou, Šárkou Bednářovou, Drahomírou Račákovou, Mojmírem Žáčkem, Alešem Gongolem a dalšími lidmi, bez nichž by zpravodajství nemohlo fungovat. Ve studiích se jim věnovali ti, které znají z oblíbených pořadů, především Roman Svoboda z pořadu Na stopě, Monika Horsáková z Dobrého rána z Moravy a Slezska, Jana Bohušová a Linda Bendová ze Sama doma a Tobi a Vladimír ze Sabotáže.
Na nádvoří se s velkým zájmem hostů setkaly dva přenosové vozy a lanový systém pro šikovné děti. Ve studiích je zajímalo čtecí zařízení, klíčování, autentické zážitky a zkušenosti moderátorů živého vysílání. Odborný komentář průvodců je seznámil s fungováním režijního pracoviště, viděli kouzla s obrazem i zvukem i některou starší techniku, která se uplatňuje při zpracování archivních materiálů.
Přestože dnes bylo centrum Ostravy plné zajímavých příležitostí, navštívilo ostravské televizní studio rekordní množství 2,5 tisíce lidí. Celé rodiny, turistické oddíly, zájmové kluby i jednotlivci si našli čas, aby se přišli podívat na to, jak se v Ostravě dělá televize. Často dávali najevo nadšení pro zábavnou, dramatickou i dokumentární tvorbu. Jejich dotazy se týkaly možnosti poskytnout náměty pro zpravodajství i publicistiku, živě se zajímali o technické novinky i o zážitky konkrétních osobností známých z obrazovky. Mezi našimi hosty nechyběly ani maminky s malými dětmi v náručí nebo na kočárku, věnovali jsme se zvlášť lidem na vozíčku i neslyšícím divákům.
Dnes poprvé umožnilo nahlédnout do svého zákulisí i malé zpravodajské studio, které informuje o událostech z Olomouckého kraje. Sídlí v 17. patře Regionálního centra Olomouc. S olomouckými krajánky , Jurajem Aláčem, Ivou Němcovou, Radkou Štědrou, Evou Knajblovou a Janem Plachým, se v jejich „kapesním“ pracovním prostředí setkalo na 300 návštěvníků.