Hlavní navigace

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

[Tisková zpráva] Společnost E.ON IS, poskytovatel IT služeb pro skupinu E.ON se sídlem v německém Düsseldorfu, se rozhodla přikoupit další uživatelské licence HiPath 4000. Siemens Enterprise Communications má díky tomu na svém kontě již deset milionů prodaných licencí tohoto IP komunikačního systému.

Sdílet

HiPath 4000 představuje platformu pro spolehlivou a efektivní hlasovou komunikaci pro střední a velké firmy na celém světě. Platforma umožňuje sjednotit hlasové a datové sítě a provozovat centrálně řízené aplikace, čímž dochází k minimalizaci nákladů a zvyšování pružnosti firemního komunikačního systému.

„Rozhodli jsme se znovu pro Siemens Enterprise Communications a HiPath 4000, jelikož nabídka přesně odpovídá našim potřebám: robustní a kvalitně navržená technologie, i schopnost snadného přechodu na VoIP. Systém je navíc maximálně spolehlivý – což je pro nás jako poskytovatele IT služeb pro dodavatele energie absolutní prioritou. Pokud se objeví problém, smlouva o poskytovaných službách nám zaručuje, že servisní inženýři Siemens jsou okamžitě na místě a vzniklou záležitost řeší,“ řekl Reiner Huber, ředitel oddělení Infrastructure Technology Service v E.ON IS.

HiPath 4000 podporuje jak klasické přepínané, tak IP telefonní systémy, a přesně tak splňuje představy mnoha firem o moderním, konvergovaném IP komunikačním systému. IP switch lze škálovat až na 100 000 uživatelů v síti. Díky podpoře otevřených standardů jako je SIP (Session Initiation Protocol) je HiPath 4000 plně kompatibilní s celou řadu koncových zařízení a aplikací. Redundantní komponenty pak zajišťují vysokou spolehlivost a pružnost systému.