Hlavní navigace

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

[Tisková zpráva] Společnost E.ON IS, poskytovatel IT služeb pro skupinu E.ON se sídlem v německém Düsseldorfu, se rozhodla přikoupit další uživatelské licence HiPath 4000. Siemens Enterprise Communications má díky tomu na svém kontě již deset milionů prodaných licencí tohoto IP komunikačního systému.

Doba čtení: 1 minuta

HiPath 4000 představuje platformu pro spolehlivou a efektivní hlasovou komunikaci pro střední a velké firmy na celém světě. Platforma umožňuje sjednotit hlasové a datové sítě a provozovat centrálně řízené aplikace, čímž dochází k minimalizaci nákladů a zvyšování pružnosti firemního komunikačního systému.

„Rozhodli jsme se znovu pro Siemens Enterprise Communications a HiPath 4000, jelikož nabídka přesně odpovídá našim potřebám: robustní a kvalitně navržená technologie, i schopnost snadného přechodu na VoIP. Systém je navíc maximálně spolehlivý – což je pro nás jako poskytovatele IT služeb pro dodavatele energie absolutní prioritou. Pokud se objeví problém, smlouva o poskytovaných službách nám zaručuje, že servisní inženýři Siemens jsou okamžitě na místě a vzniklou záležitost řeší,“ řekl Reiner Huber, ředitel oddělení Infrastructure Technology Service v E.ON IS.

HiPath 4000 podporuje jak klasické přepínané, tak IP telefonní systémy, a přesně tak splňuje představy mnoha firem o moderním, konvergovaném IP komunikačním systému. IP switch lze škálovat až na 100 000 uživatelů v síti. Díky podpoře otevřených standardů jako je SIP (Session Initiation Protocol) je HiPath 4000 plně kompatibilní s celou řadu koncových zařízení a aplikací. Redundantní komponenty pak zajišťují vysokou spolehlivost a pružnost systému.