Hlavní navigace

Deset ocenění filmové a televizní tvorby ČT na festivalu Oty Hofmana

[Tisková zpráva] Koprodukční filmy ČT Anglické jahody, Kdopak by se vlka bál, Ať žijí rytíři! a původní pohádka O bílé paní, dobrodružný příběh Tajemství dešťového pokladu a pohádka Kouzla králů byly oceněny na 41. ročníků Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který proběhl 13. – 16. října v Ostrově.

Sdílet

Porota dospělých udělila Zvláštní cenu poroty za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem filmu Anglické jahody režiséra Vladimíra Drhy. Filmové drama, v koprodukci České televize, Centra dramatické tvorby a společnosti First Film, se odehrává během jedné noci a jednoho dne 21. srpna 1968. Je milostným příběhem mladých lidí, kteří se ocitli v nesprávnou dobu na nesprávném místě, A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván. Scénář Martin Šafránek. Kamera Vladimír Křepelka. www.ceskatele­vize.cz/filmy, www.anglickeja­hody.cz

Porota dospělých udělila: Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii od 13 do 18 let filmu Kdopak by se vlka bál režisérky Marie Procházkové.

Čestné uznání Matoušovi Kratinovi za nejlepší herecký výkon v dětské roli.

Čestné uznání Pavlu Řezníčkovi za nejlepší herecký výkon v dospělé roli.

O tom, že život není pohádka, o dětském světě plném fantazie, o bezprostředním pohledu dětí na trable dospělých a také trochu o Červené Karkulce vypráví vizuálně originální film, natočený v koprodukci Bionaut Films a České televize, Centra tvorby pro děti a mládež. Scénář Maria Procházková. Kamera Martin Štěpánek. www.ceskatele­vize.cz/filmy, www.kdopakbyse­vlkabal.cz

Dětská porota udělila: Křišťálový šaton v kategorii do 12 let filmu Ať žijí rytíři! režiséra Karla Janáka.

Zlatého dudka za nejlepší dívčí herecký výkon Andree Žádníkové roli Kačenky.

Zlatého dudka za nejlepší chlapecký herecký výkon Janu Komínkovi za roli Vítka.

Dobrodružná komedie pro celou rodinu z tak trochu jiného středověku. Příběh plný alchymie, rytířů a katapultů, humoru, nadsázky a romantiky. Film České televize, Centra tvorby pro děti a mládež v koprodukci s Three Brothers Production. Autor námětu Boris Kryštof. Scénář Karel Janák. Kamera Martin Preiss. www.ceskatele­vize.cz/filmy, www.atzijirytiri.cz

Porota dospělých udělila Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii do 12 let filmu O bílé paní režiséra Martina Dolenského, komediální pohádce o hradních strašidlech, nebezpečných loupežnících a odvážné Fanynce. Scénář Michal Čunderle. Kamera Antonín Chundela.

Dětská porota udělila Křišťálový šaton v kategorii od 13 do 18 let filmu Tajemství dešťového pokladu režiséra Kryštofa Hanzlíka, dětskému dobrodružnému příběhu o objevu vzácného archeologického nálezu v jeskyních Moravského krasu. Scénář Marek Hlavica. Kamera Vladimír Křepelka. Vyrobilo Televizní studio Brno ČT.

Na základě hlasování udělily děti cenu Dětského diváka filmu Kouzla králů režiséra Zdeňka Zelenky, výpravné pohádce o dvou královstvích, nebezpečných nástrahách a velké lásce odvážného Tadeáše a princezny Mariany. Scénář Zdeněk Zelenka. Kamera Pavel Berkovič.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).