Hlavní navigace

Děti a mládež na Sušicku malují a fotografují digitalizaci

[Tisková zpráva] Domovy dětí a mládeže Sušice, Blatná, Klatovy, Nýrsko a Horažďovice spadající do územní oblasti Sušice se v těchto dnech zapojily do nového projektu určeného k podpoře a šíření informací o digitalizaci mezi dětmi a mládeží. Projekt organizuje Národní koordinační skupina pro digitální vysílání ve spolupráci s Domem dětí a mládeže hl. města Prahy. Děti a mládež, které navštěvují kroužky pořádané Domy dětí a mládeže na Sušicku, se tak mohou zapojit do jedné ze dvou soutěžních kategorií, kterými jsou KRESBA a FOTOGRAFIE.

Sdílet

Hlavním komunikačním nástrojem mezi soutěžícími a samotnými organizátory projektu je sociální síť FACEBOOK, kde pro tyto účely vznikla speciální stránka www.facebook.com/DIGITALIZACE. Projekt bude postupně probíhat i v ostatních územních oblastech, které přechod na digitální televizní vysílání teprve čeká.

Hlavní myšlenkou nově vzniklého projektu s pracovním názvem „DIGITALIZACE HRAVĚ“ je zapojit děti a mládež z územní oblasti Sušice, kde dojde k vypnutí zemského analogového televizního vysílání 28.2. 2010, do procesu digitalizace. Projekt si klade za cíl informovat děti a mládež o digitalizaci zábavnou formou, motivovat je k aktivitě, ale i samostatnému vyhledávání informací. Hlavním tématem tvorby je v obou soutěžních kategoriích téma DIGITALIZACE, které mají soutěžící jednou ze zvolených technik umělecky ztvárnit. Za účast v soutěži bude odměněn každý. Ti nejlepší, o kterých rozhodne veřejné hlasování na sociální síti FACEBOOK, mohou získat zajímavé a hodnotné ceny jako je například digitální fotoaparát, set-top-box či poctu v podobě poštovní známky s vlastním kupónem aj.

V současnou chvíli se do soutěže zapojil Dům dětí a mládeže Blatná, Klatovy, Nýrsko, Horažďovice a Sušice. Soutěže se mohou zúčastnit také všichni žáci a studenti ze základních či středních škol spadajících do územní oblasti Sušice. Ústředním komunikačním nástrojem celé kampaně je sociální síť FACEBOOK, konkrétně stránka www.facebook.com/di­gitalizace, která vznikla speciálně pro tyto účely. Na uvedené adrese bude probíhat veškerá komunikace směrem k soutěžím a také následné hlasování o nejlepší kresby či fotografie. Soutěžící zde naleznou zajímavé a důležité informace týkající se digitalizace, podmínky soutěže, důležité termíny a v neposlední řadě jim FACEBOOK umožní vkládat své vlastní poznatky, vést diskuzi a vyměňovat si mezi sebou navzájem své názory. Projekt „DIGITALIZACE HRAVĚ“ startuje v územní oblasti Sušice, ale s ohledem na technický plán k přechodu na digitální televizní vysílání proběhne postupně po celé České Republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).