Hlavní navigace

Děti malovaly digitalizaci

[Tisková zpráva] Národní koordinační skupina pro digitální vysílání a Domy dětí a mládeže vyhlásili výsledky společné soutěže DIGITALIZACE HRAVĚ, kterou poprvé organizovali v územní oblasti Sušice. „Smyslem soutěže je zapojit do procesu digitalizace televizního vysílání i děti a mládež v dotčených regionech,“ říká národní koordinátor Zdeněk Duspiva. V soutěžní kategorii KRESBA zvítězila Veronika Kovandová (15 let) z DDM Klatovy, která v závěrečném hlasování obdržela celkem 93 hlasů. Na druhém místě se umístil Tomáš Viták (8 let) z DMM Blatná a třetí místo obsadila Míša Strašková (13 let) z DDM Klatovy.

Sdílet

Do soutěže se na počátku zapojilo celkem pět Domů dětí a mládeže spadající do územní oblasti Sušice, DDM Blatná, Nýrsko, Horažďovice, Klatovy a Sušice. Mezi nejaktivnější se v konečné fázi zařadily DDM Blatná a Klatovy, ze kterých vzešli i koneční vítězové. Pro jednotlivá díla se hlasovalo prostřednictvím sociální sítě Facebook, kde pro tuto příležitost vznikla speciální stránka www.facebook.com/DI­GITALIZACE, ale také přímo v jednotlivých DDM, které se soutěže zúčastnily.

Absolutní vítěz, Veronika Kovandová, bude za účast v soutěži poctěna poštovní známkou s vlastním kupónem a jako věcnou cenu obdrží set-top-box. Za účast v soutěži bude odměněn drobným dárkem každý ze soutěžících.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).