Hlavní navigace

Děti oslaví příchod prázdnin s Českým rozhlasem Plzeň

[Tisková zpráva] Poslední den školního roku, který letos připadá na pátek 29. června, pozve Český rozhlas Plzeň už tradičně děti na plzeňské náměstí Míru, aby spolu s ním přivítaly prázdniny.

Sdílet

V průběhu akce HURÁ, PRÁZDNINY!!! – zábavného dopoledne plného, her a soutěží, se rozhodně nikdo z příchozích nebude nudit. Děti budou mít možnost předvést nejen svojí zručnost, ale také prokázat některé znalosti, třeba právě o Českém rozhlasu. Za účasti náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Olgy Kalčíkové odstartují letošní ročník Prázdninové štafety.

Spolu s autorkou dětských kuchařek Miroslavou Kuntzmannovou budou soutěžit v přípravě letního občerstvení a odměnou pro nejšikovnější z nich bude právě zmíněná kuchařka. Přijde také mluvčí plzeňské ZOO Martin Vobruba s některým z obyvatel zoologické zahrady. Šermířské umění předvede plzeňská skupina historického šermu Lorika.

Po svém vystoupení má pro děti připravené soutěže a hrátky v historickém duchu. Poté bude společně přeměřeno údajně nejdelší knižní leporelo, vydané v České republice. Kromě závěrečné diskotéky se Stanislavem Juríkem čeká na děti spousta drobných i větších cen jako odměna v soutěžích a závěrečná tombola.

Zábavné dopoledne HURÁ, PRÁZDNINY!!! bude probíhat od 9 do 12 hodin na plzeňském náměstí Míru. V případě deště se akce přesune do Velkého činoherního studia v budově rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).