Hlavní navigace

Děti z dětských domovů roztančily Kongresové centrum

[Tisková zpráva] V den plný sportu, tance a muziky proměnily v sobotu 7. listopadu pražské Kongresové centrum děti z 28 dětských domovů z celé České republiky. Za vydatné podpory svých patronů, jimiž jsou tradičně oblíbené tváře TV Nova, a veřejnosti se tam konalo finále druhého ročníku charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou, společného projektu televize Nova a občanského sdružení Dětské domovy v pohybu. TV Nova byla zároveň generálním partnerem a internetové portály nova.cz a tn.cz hlavními mediálními partnery.

Sdílet

Praha 8. listopadu 2009 – Ivana Jirešová, Petr Vágner, Ondřej Pavelka, Markéta Fialová, Karel Voříšek, Kristina Kloubková, Tomáš Krejčíř, Lucie Benešová, Jiří Babica a další oblíbené tváře televize Nova, populárních seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice po celý den povzbuzovali 325 svých svěřenců z dětských domovů z Plzně, Chebu, Zlína, Ústí nad Labem, Čeladné, Kašperských hor, Kroměříže a dalších, kteří soutěžili o prvenství v sestavách aerobiku, hip hopu, břišních tanců a v kategorii muzikál. Vše s nimi během uplynulého roku nacvičovala známá cvičitelka Hanka Kynychová a její tým.

„Jsem tady, protože děti miluju. Od dětí se můžeme v životě nejvíc učit, “ říká herečka Ivana Jirešová. „Navíc je teď má dcera na čtrnáct dní ve střídavé péči u otce, takže se nemám o koho starat, a děti z dětských domovů péči potřebují. Jsem poctěná, že tady s nimi můžu být, holky z Uherského Hradiště jsou prostě úžasné.“

Moderátorka Odpoledních Televizních novin Kristina Kloubková byla patronkou DD Jemnice: „Potěšilo mě, že jsem se mohla stát patronkou stejného dětského domova jako vloni. S dětmi mě to hrozně baví a připadá mi úžasné, že jim někdo dal možnost ´přičuchnout´ k tancování a ukázal jim tak, co všechno zvládnou. Jsem velmi ráda, že můžu při tomto projektu být.“

Moderátor Televizních novin Karel Voříšek také nepřijal patronát v soutěži Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou poprvé. „Dělám to proto, že pomáhat se má a mě to baví. S lidmi z Dětského domova Staňkov jsem navázal úzké přátelství, takže si mě vybrali za oficiálního patrona jejich domova a jezdím tam pravidelně na různé akce.“

Do sportovního zápolení děti správně „nažhavilo“ vystoupení Exhibiční jednotky Armády České republiky a pak už následovala vystoupení jedné kategorie za druhou. Ale i malí a mladí sportovci si potřebují oddechnout, a tak jim krátké přestávky zpestřili svým zpěvem finalisté soutěží Česko hledá SuperStar a X-Factor Míša Nosková, Zbyněk Drda a Ondřej Ruml.

Porota složená z odborníků i laiků neměla jednoduchý úkol, protože musela nejen ohodnotit výkony soutěžících, ale také vybrat nejlepší ceduli, pod níž se každý domov prezentoval. V této kategorii si prvenství odvezl Dětský domov Most. Soutěž o nejaktivnější tetu či strejdu vyhrála Martina Vernerová z domova v Ústí nad Labem – Severní Terasa. Cena sympatie byla udělena v kategorii aerobik Dětskému domovu Lichnic a v kategorii hip hop Dětskému domovu Most.

Zlaté medaile v různých kategoriích si z Prahy odvezli:
Aerobik junior – DD Zlín
Aerobik kadet – DD Plesná
Aerobik mini – DD Ústí nad Labem – Severní Terasa
Hip hop – DD Ústí nad Labem – Severní Terasa
Břišní tanec – Zábřeh na Moravě
Muzikál – DD Ústí nad Labem – Severní Terasa

Absolutním vítězem 2. ročníku charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou se stal Dětský domov Ústí nad Labem – Severní Terasa. Jeho týmy dostaly, stejně jako ostatní úspěšní účastníci soutěže, hodnotné věcné ceny, pohár pro vítěze, putovní pohár, který se letos uděloval poprvé, a výtěžek z dobrovolného vstupného. Šek na více než 12 tisíc korun zástupcům domova předala ředitelka marketingové komunikace TV Nova Miloslava Nováková a Hanka Kynychová. Poblahopřála vítězům, ocenila vynikající úroveň soutěže, jejímž je TV Nova generálním partnerem, a vyjádřila naději, že se všichni se stejným entuziasmem zúčastní i třetího ročníku tohoto charitativního, sportovně hudebního projektu.