Hlavní navigace

Děti z dětských domovů trénují s Hankou a Novou

[Tisková zpráva] Praha 30. září 2008 – Již podruhé v tomto roce se televize Nova zúčastnila společného tréninku dětí ze tří dětských domovů v rámci akce „Hejbejte se s Hankou a Novou“. Jedná se celoroční projekt cvičitelky Hanky Kynychové a jejího občanského sdružení Dětské domovy v pohybu a TV Nova, která je generálním partnerem projektu. Cílem je umožnit dětem z dětských domovů vyzkoušet si moderní formy nejrůznějších sportovních a tanečních disciplín – aerobiku, hip hopu, break dance, orientálních tanců a věnovat se i pěveckým hudebním vystoupením. A to vše prezentovat v soutěžním finále.

Sdílet

Společný trénink se uskutečnil poslední zářijovou sobotu (27. 9.) v Pardubicích. S Hankou Kynychovou si zacvičily a zatančily děti z Dětských domovů Pardubice, Štíty a Polička. Pardubické přišel povzbudit jejich kapitán a patron, herec Východočeského divadla Pardubice Josef Pejchal alias MUDr. Adama Suk ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Dětem ze Štítů tleskala Lenka Hornová. Jejich přivítání bylo více než vřelé, neboť Lenka byla jejich patronkou a kapitánkou už loni a do finále je povede i letos. Bez kapitána se zatím musely obejít děti z Poličky. Jako velké překvapení jim ho Nova představí až v pražském listopadovém finále.

Děti svým patronů tentokrát předvedly, jak pokročily v tréninku. Nejroztomilejší samozřejmě byly ty nejmenší se sestavami Hlupák, kterou cvičí na písničku Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Hlupáku, najdu tě z pohádky Dělání aneb Princové jsou na draka, a Kotě, což je písnička Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Malé kotě (spalo v botě). Cvičitelka Hanka Kynychová a její asistenti po celý rok objíždějí v rámci akce „Hejbejte se s Hankou a Novou“ dětské domovy v ČR a s dětmi trénují a pilují nejrůznější sportovní a taneční sestavy. Zatímco loni se akce účastnilo devět dětských domovů, letos se jich zapojilo už 36! Všichni své dovednosti představí ve finálové soutěži, která se uskuteční 8. a 9. listopadu v Praze.