Hlavní navigace

Děti z dětských domovů trénují s Hankou a Novou

[Tisková zpráva] Moderátorka Odpoledních Televizních novin Kristina Bastienová a herci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Miluše Bittnerová a Petr Vágner zavítali včera do Zlenic na Benešovsku na letní soustředění dětí z dětských domovů, zapojených do projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. Jde o celoroční, charitativní, sportovně hudební projekt, který společně pořádají televize Nova a občanské sdružení Dětské domovy v pohybu. TV Nova je jeho generálním partnerem, tn.cz a nova cz jsou hlavními mediálními partnery.

Sdílet

Praha 28. července 2009 – Bouřlivým pokřikem přivítalo na šedesát dětí z Dětských domovů Nový Jičín, Mariánské Lázně, Plzeň, Zlín, Zábřeh na Moravě, Kašperské Hory a Štíty tváře TV Nova na svém letním soustředění ve Zlenicích. Nejobletovanějším se stal Petr Vágner alias doktor rychlé záchranné služby Radim Novák ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, který děti pravidelně sledují. O společné foto s ním usilovaly všechny přítomné dívky.

„Letní soustředění, které jsme jednoduše nazvali ´kemp´, probíhá od poloviny července do půli srpna. V pětidenních turnusech se v něm vystřídá kolem 580 dětí z dětských domovů celé ČR, zapojených do projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou,“ vysvětluje cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová, která stála u zrodu tohoto charitativního projektu. Děti s Hankou a jejími kolegy po celý rok nacvičují sestavy aerobiku, hip hopu, orientálních tanců a od letoška nově i sestavu v kategorii muzikál. Tu s nimi trénují někdejší finalistky soutěže Česko hledá Superstar Míša Nosková, Leona Černá a Tereza Zelinková. Letošní 2. ročník této akce pak vyvrcholí v pražském listopadovém finále.

Poté co děti hostům z TV Nova předvedly to, co se během soustředění naučily, si všichni změřili síly v „olympijském“ klání, které vždy uzavírá jednotlivé turnusy zlenického soustředění. Petru Vágnerovi, Miluši Bittnerové a Kristině Bastienové se nejvíce dařilo v disciplínách hod míčem na basketbalový koš a časově limitovaném přenášení vody prostřednictvím kávových lžiček, kde je od první příčky dělil jen pověstný kousíček. V přetahované, hodu na cíl a speciálním štafetovém běhu nad nimi malí sportovci s přehledem zvítězili.

Pondělní odpoledne plné hudby a sportu skončilo udílením cen, které všem zúčastněným věnovala TV Nova, a autogramiádou, během níž umělci podepsali nejen desítky svých fotografií, ale také několik paží svých fanoušků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).