Hlavní navigace

Děti z dětských domovů trénují s Hankou a Novou

[Tisková zpráva] Šárka Ulrichová, Petr Vágner, Lenka Zahradnická a další herci ze seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice a moderátoři Snídaně s Novou Aleš Lehký a Tomáš Matuška přijeli navštívit děti z dětských domovů, zapojených do projektu Hejbejte se zpívejte s Hankou a Novou, na jejich letní soustředění do Zlenic na Benešovsku. Děti tam intenzivně trénují sestavy pro podzimní finále tohoto celoročního, hudebně sportovního, charitativního projektu, který společně pořádají televize Nova a občanské sdružení Dětské domovy v pohybu. TV Nova je jeho generálním partnerem a tn.cz, nova.cz a doma.cz jsou hlavními mediálními partnery.

Sdílet

Praha 21. července 2010 – Aerobic, hip hop, břišní tance a muzikál, to jsou hlavní disciplíny, které děti intenzivně nacvičují během letního soustředění ve Zlenicích na Benešovsku. A aby na to nebyly samy, přijely je podpořit tváře Novy – herci seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice Šárka Ulrichová, Petr Vágner, Lenka Zahradnická, Kristýna Janáčková, Martin Holec, Láďa Ondřej a moderátoři Snídaně s Novou Aleš Lehký a Tomáš Matuška. Většina z nich bude jejich patrony v podzimním pražském finále, které se uskuteční 13. listopadu v Praze a v němž se představí 29 dětských domovů z celé ČR.

„Cílem letního soustředění je v pětidenních turnusech dobře naučit všechny zúčastněné základní sestavy. Letos jsme pro děti udělali těžké choreografie, ale ony to určitě zvládnou, do listopadového pražského finále je ještě spousta času,“ slibuje cvičitelka aerobiku a zakladatelka projektu Hanka Kynychová. Navíc prozradila, že pro finále připravila velkou atrakci v podobě společného pěveckého vystoupení všech lektorů a dětí, což znamená, že píseň z kategorie muzikál si na pódiu společně zazpívá přes 400 lidí.

Děti z domovů Ústí nad Labem-Severní Terasa, Litoměřice, Volyně, Zábřeh na Moravě, Lipová, Tišnov, Vizovice a Lichnov, jež ve Zlenicích tento týden trénují, nejprve hostům předvedly, co už se naučily, a pak si všichni změřili síly v „olympijském“ klání v přetahované, hodu míčem na basketbalový koš, střílení na florbalovou branku, držení rovnováhy na bosu či v procvičování vnitřního svalstva pomocí flexi-baru. Ačkoli se herci a moderátoři hodně snažili, na malé sportovce neměli.

Po autogramiádě, v níž umělci rozdali desítky podpisů, a udílení cen těm nejlepším, které věnovala TV Nova, následovalo společné fotografování. Nejžádanějšími byli mladí herci z Ordinace v růžové zahradě 2 Martin Holec, který hraje Marka Barnu, a Láďa Ondřej, představitel Jakuba Mázla. O společné foto s nimi usilovaly snad všechny přítomné dívky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).