Hlavní navigace

Dětské stránky: Nejhledanější jsou omalovánky a Mikuláš

[Tisková zpráva] Absolutně nejčastějším výrazem, který si na internetových serverech věnovaných dětem přejí najít čeští návštěvníci internetu, jsou omalovánky. Vyplývá to z interních statistik projektu Dětské stránky (www.detskestranky.cz). Nejvýraznější aktivitu pak dětští uživatelé nebo jejich rodiče vykazují na tematických dětských serverech před Mikulášem a během něho.

Sdílet

Uživatelé hledající omalovánky tvoří asi desetinu všech návštěvníků, kteří v roce 2007 Dětské stránky navštívili. Mezi nejzajímavější témata patří dále básničky, písničky a hádanky. Druhým významným zjištěním je, že maximální návštěvnosti dosáhl web přesně 5. prosince 2007, přičemž návštěvnost rostla už několik dní před Mikulášem, kdy lidé nejčastěji hledali mikulášské básničky a omalovánky.

Dětské stránky (www.detskestran­ky.cz) zaznamenaly v průběhu loňského roku zvýšení návštěvnosti zhruba o 300 %. Aktuální denní čísla se pohybují kolem 2 500 návštěv a 23 000 zhlédnutých stran, měsíční data hovoří přibližně o 35 000 unikátních návštěvníků.

Server Dětské stránky nabízí vedle článků o výchově a zdraví a návodů pro volný čas unikátní pracovní listy, které jsou na webu zdarma ke stažení a obsahují omalovánky, hádanky, vystřihovánky a encyklopedické vědomosti. Čtenářky a čtenáři stránek si mohou na doméně puntik.cz zřídit vlastní blog. Obsah blogů se pak prolíná s redakčním obsahem a v mnohém ho doplňuje.

Dětské stránky provozuje firma Plow & Piston, společnost s ručením omezeným, která pod značkou imprimis poskytuje obsah tištěným a internetovým časopisům, redakční služby a jazykové konzultace. Stránky jsou prvním vlastním obsahovým projektem; další by měly přibýt v letošním roce.