Hlavní navigace

Dětský čin roku se Seznam.cz

[Tisková zpráva] Praha, 12. května 2010 – Nadační fond Dětský čin roku se v letošním roce spojil se silným partnerem, společností Seznam.cz. Důvodem ke spolupráci jsou podobné cíle, tedy nenásilné vzdělávání dětí a podpora jejich dobrých skutků. Projekt Dětský čin roku se tak rozrostl o sedmou kategorii, pojmenovanou pomoc n@ webu. Ta bude zahrnovat všechny dobré skutky, které děti vykonají v souvislosti s prostředím internetu.

Sdílet

Novinka, tedy kategorie pomoc n@ webu je speciálně vytvořena pro spolupráci se společností Seznam.cz. „Rádi bychom odměnili děti, které se například zastanou svého kamaráda v situaci, kdy čelí útokům na sociálních sítích, anebo objeví podezřelý email či se dostanou do jiné nepříjemné situace spojené s virtuálním světem,“ vysvětlila spolupráci s NF Dětský čin roku Rita Gabrielová, PR manažerka Seznam.cz. „Těší nás, že můžeme projekt obohatit o příběhy z virtuálního světa, protože to je svět, který dnes děti zajímá a ovlivňuje,“ řekl Ján Živný, marketingový ředitel společnosti Whirlpool CR, která je zakladatelem projektu.

Do projektu Dětský čin roku se mohou zapojit děti, které udělaly něco dobrého, byť by šlo o zdánlivou maličkost, všimly si dobrého skutku svého stejně starého kamaráda nebo nějakým způsobem dobro podpořily. Děti mohou své příběhy sepsat a zaslat poštou či prostřednictvím internetových stránek www.detskycin­roku.cz do 25. září 2010. Následovat bude hlasování dětí pro semifinálové příběhy, které vybere porota. Ocenění budou slavnostně vyhlášeni v prostorách Staroměstské radnice 1. prosince 2010.

Pravidla Dětského činu roku

  • do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií
  • pravdivou zprávu o svých dobrých skutcích žáci napíší v maximálním rozsahu 2 stran A4 (ale samozřejmě může být i výrazně kratší!)
  • mohou informovat také o dobrém činu, který vykonaly jiné děti
  • do projektu je možné poslat i zprávu o kolektivním dobrém skutku (je třeba uvést, kolik dětí ho realizovalo)
  • skutky, o nichž děti píší, musí být skutečné, nesmyšlené
  • pro zařazení skutku do konkrétního Dětského činu roku není podstatná doba, kdy se odehrál, ale sepsání a odeslání příspěvku
  • příspěvky musí být odesílány s vědomím školy, obecně prospěšné instituce, občanského sdružení nebo spolku, které děti navštěvují, a rodičů
  • nositelem ocenění Dětský čin roku se stává ten výherce, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo sepíše zprávu o oceněném činu, získává věcnou odměnu a jeho škola, obecně prospěšná instituce, občanské sdružení nebo spolek, který navštěvuje, pak dar 10 000 korun na školní pomůcky

Organizátor projektu:
Nadační fond Dětský čin roku

Hlavní partner projektu:
Whirlpool CR

Záštita nad projektem:
Primátor hl. města Prahy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR

Partneři projektu:
Seznam.cz
EP line
Městská policie Praha
Ogilvy Public Relations
ČRDM
Restaurant Střelecký ostrov

Mediální partneři projektu:
Učitelské noviny
Alík.cz
 ČRo2

O projektu Dětský čin roku
Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma. Organizátorem je nadační fond Dětský čin roku a hlavním partnerem projektu společnost Whirlpool CR.

Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt Dětský čin roku poprvé představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký pozoruhodný dobrý skutek, nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 6 kategoriích: Záchrana lidského života; Pomoc v rodině; Pomoc jiným dětem; Pomoc ostatním lidem; Pomoc přírodě a Dobrý nápad. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycin­roku.cz

O společnosti Whirlpool
Whirlpool Europe je dceřinou společností ve výhradním vlastnictví Whirlpool Corporation. Zaměstnává 14 000 lidí, je přítomna ve více než 30 zemích Evropy a své výrobní závody má v sedmi zemích. Společnost Whirlpool Corporation je předním světovým výrobcem a dodavatelem hlavních domácích spotřebičů s ročními tržbami přes 19 miliard dolarů, více než 73 tisíci zaměstnanci a 72 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě. Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Bauknecht a spotřebiče dalších hlavních značek zákazníkům prakticky ve všech zemích světa. Centrum společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází ve městě Comerio (VA) v Itálii.

O společnosti Seznam.cz, a.s. – www.seznam.cz
Seznam.cz je nejnavštěvovanější portál českého internetu s fulltextovým vyhledáváním, katalogem firem, e-mailovou poštou, zpravodajstvím a odbornými inzertními službami.

Seznam.cz je český internetový vyhledávač, jehož služby na ww.seznam.cz denně navštíví kolem 2,7 milionu uživatelů. Kromě fulltextového vyhledávání na českém internetu nabízí malým a středním firmám efektivní internetovou reklamu na Firmy.cz, PPC formát Sklik anebo bannerové kampaně na svých nejpopulárnějších službách. Seznam provozuje největší emailovou poštu se 7 miliony aktivních emailových účtů. Uživatelům zdarma zprostředkovává online zpravodajství Novinky.cz, komunitní službu Lidé.cz s chatem a diskusemi, populární Mapy.cz a další. Zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič byl v letech 2006 a 2007zvolen v anketě uživatelů jako „Osobnost českého internetu“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).