Hlavní navigace

Deutsche Telekom a město Duisburg uvádí do života inteligentní energetické sítě

[Tisková zpráva] Chytré odečty pro 200 domácností v pilotním provozu. Zavedení variabilních tarifů odběru elektrické energie. Služby spojené se správou za pevnou měsíční cenu.

Sdílet

            Distributoři energií Stadwerke Duisburg AG a Stadwerke Duisburg Netzgesellschaft mbH  (komunální  služby) ve městě Duisburg se dohodli se společností Deutsche Telekom a její dceřinou společností T-Systems na zajištění služeb spojených se správou a odečtem informací o spotřebě. Systém v pilotním provozu přenáší data od 200 domácností k dalšímu zpracování a vyúčtování. Dva místní distributoři energie tak mohou nabízet variabilní tarify pro odběr elektrické energie spolu s dalšími službami, které jsou podporovány inteligentní energetickou sítí.

            „Naši zákazníci budou mít možnost výběru z flexibilních tarifů již v průběhu příštího roku,“ vysvětluje Johannes Gösling, ředitel obchodu ve společnosti Stadtwerke Duisburg AG. „Elektronické měřiče umožňují domácnostem sledovat průběh spotřeby elektrické energie a tak snižovat její spotřebu a zároveň šetřit peníze. Datové služby přenášejí jen základní informace a jsou důsledně zabezpečeny,“ říká Gösling.

            Chytré odečty a inteligentní  energetické sítě, které nabízí společnost T-Systems, splňují náročné mezinárodní standardy v oblasti bezpečnosti, včetně standardu ISO 27001. Distributoři energií a provozovatelé měřičů v sektoru domácností platí fixní měsíční částky za poskytované služby. Skupina Deutsche Telekom investuje do potřebné infrastruktury včetně připojení nově postavených objektů.

            Služby spojené s chytrými odečty a energetickými sítěmi zajišťuje 
            T-Systems i na českém trhu. Díky zkušenostem z mezinárodních, převážně evropských projektů je společnost T-Systems připravena implementovat systémy pro chytré odečty i v českém prostředí. Pomocí vlastních datových center, systémů pro 

            hromadné zpracování  dat a zkušeného týmu odborníků lze projekty v energetice realizovat velmi flexibilně a podle potřeb zákazníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).