Hlavní navigace

Dial Telecom právě dokončil fúzi

[Tisková zpráva]

Sdílet

Praha – Společnost Dial Telecom, a.s., formálně dokončila proces spojení společností net4net, a.s., Dial Telecom, a.s., a Meduka, a.s., a zároveň oznámila založení nové akciové společnosti Dial Telecom, a.s., do níž integrovaly výše uvedené firmy. Všechny tři společnosti byly k 19. říjnu 2007 vymazány z obchodního rejstříku a přestaly existovat. Nástupnickou společností jmenovaných firem je od 19.10. 2007 Dial Telecom, a.s., na níž přechází veškerá práva a povinnosti zaniklých společností.

„Důvodem tohoto významného integračního kroku je snaha o posílení pozice společnosti na telekomunikačním trhu a zajištění komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice, prostřednictvím jednotné optické sítě,“ uvedl generální ředitel Dial Telecom, a.s., Aleš Zeman.

Cílem této integrace je zejména propojení metropolitní sítě Dial Telecom, a.s., s celonárodní optickou sítí net4net, a.s., a rozšíření poskytování telekomunikačních služeb nejen na retailovém, ale zejména na wholesalovém trhu.
Akciová společnost Dial Telecom, a.s., je členem silné mezinárodní telekomunikační skupiny Dial Telecom Group, která působí mimo Českou republiku také na Slovensku a v Rumunsku. Zapojením společnosti net4net, a.s., do nadnárodní skupiny Dial Telecom Group, dochází k posílení pozice významného partnera evropských telekomunikačních operátorů v oblasti služeb páteřních sítí.
Telekomunikační operátor net4net, a.s., patřil již před vznikem nové akciové společnosti do portfolia společnosti Dial Telecom, a.s., která jej koupila od SI Corporate Finance v březnu letošního roku.