Hlavní navigace

Dial Telecom prodal server Uschovna.cz

[Tisková zpráva] Novým majitelem jedničky na trhu pro bezplatné sdílení souborů je společnost Capsa-Premier.cz, která vznikla jako sdružení serveru Capsa.cz a společnosti PREMIER system.

Sdílet

Praha, 20. května 2010 – Dial Telecom, přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, odprodal v těchto dnech známý server Uschovna.cz společnosti Capsa-Premier.cz, s.r.o. Dial Telecom se dlouhodobě soustřeďuje na poskytování služeb firemní a velkoobchodní klientele a služba Uschovna.cz byla pouze doplňujícím produktem pro koncové uživatele.

Transakce v řádu jednotek milionů korun byla stvrzena podpisy obou stran v úterý 18. května 2010. „O koupi serveru Uschovna.cz projevilo zájem několik zájemců, mimo jiné i společnosti se zahraničním kapitálem. Dali jsme však přednost nabídce společnosti Capsa-Premier.cz, jež nás přesvědčila ambiciózním plánem rozvoje této služby,“ řekl k tomu Zdeněk Sivek, předseda představenstva Dial Telecom, a.s. „Získané prostředky použijeme na další rozvoj naší optické infrastruktury,“ dodal Zdeněk Sivek.

Novým majitelem serveru Uschovna.cz se stalo sdružení serveru Capsa.cz a společností PREMIER system, a.s. a WITTO, s.r.o. Capsa.cz je webový systém pro sdílení dat a správu projektů. PREMIER system, a.s. se zabývá vývojem a prodejem ekonomicko-informačního systému. WITTO, s.r.o. je účetní společnost poskytující své služby na Slovensku. Nově vzniklá společnost Capsa Premier.cz, s.r.o. má již ve správě současnou službu pro přenos a individuální sdílení dat Easy.Capsa.cz.

„Pro nás je koupě serveru Uschovna.cz vhodným doplněním našich služeb. Uschovna.cz je v ČR jedničkou na trhu, slibujeme si od toho propagaci našich služeb, tedy produktu Capsa.cz a ekonomického systému Premier,“ řekl k tomu Jan Raab, jednatel Capsa Premier.cz, s.r.o. „Zároveň vidíme zajímavý potenciál serveru pro další rozvoj, a proto připravujeme zkvalitnění této služby.“

Očekávané funkce na Uschovna.cz od 1. 7. 2010
Nový majitel od 1. července 2010 zavede čtyři limity pro velikost zásilek, a to až do objemu 2 GB. Nejnižší varianta bude zdarma jako doposud, její limit se však ze současných 250 MB zvýší na 300 MB a doba uložení bude garantována po celých 14 dní, nezávisle na tom, kdy si zásilku první z příjemců stáhnul. Nadlimitní zásilky až do velikosti 2 GB již budou zpoplatněny. Dobu uložení všech zásilek lze rovněž prodloužit za poplatek, a to až na 90 dnů.

Příjemnou změnou bude rovněž snížení kroků pro uložení zásilky, zachování intuitivního ovládání a možnost využít zmíněných nadstandardních služeb. Stejné vlastnosti a limity jsou již nyní nabízeny na serveru EasyCapsa.cz.

Připravované doplňkové služby pro firmy
„V delším časovém horizontu chystáme rovněž zajímavé funkce pro firemní zákazníky,“ říká k tomu Jan Raab. Mezi doplňkové služby pro společnosti mohou patřit např. zásilky s firemním designem nebo integrace služeb na firemní webové stránky.

Technické zázemí při převzetí serveru Uschovna.cz
Přesměrováním domény www.uschovna.cz dne 1. 7. 2010 na novou IP adresu bude služba provozována na dvou nových zrcadlených serverech společnosti Capsa Premier.cz o kapacitě více než 10 TB. Při případném překročení této kapacity budou automaticky využity další servery, které jsou dnes využívány pro službu Capsa.cz. O starší zásilky uživatelé při změně provozovatele nepřijdou, budou stále uchovány po 14 dní na serverech Dial Telecomu a budou smazány dle současných pravidel po uplynutí lhůty nebo vyzvednutí prvním adresátem. Jejich vyzvednutí bude automaticky přesměrováno. Zákazníci by tak stěhování služby neměli vůbec pocítit.

O serveru Uschovna.cz
Uschovna.cz je předním českým serverem pro zasílání velkých souborů prostřednictvím sítě internet s konektivitou 1 Gb. Každý měsíc navštíví stránky úschovny více než 611 000 uživatelů (294 000 unikátních), kteří zobrazí více než 1,7 milionu stránek. Před nedávným navýšením kapacity na 250 MB odeslal server každý měsíc 255 000 datových balíků, tedy 11 809 371 099 KB dat. Služby serveru Uschovna.cz byly společností Dial Telecom poskytovány koncovým uživatelům zcela zdarma. Pro odeslání dat potřebuje uživatel pouze počítač s připojením na internet a běžný prohlížeč.

Capsa-Premier.cz, s.r.o.
Společnost Capsa-Premier.cz je sdružení serveru Capsa.cz a společností PREMIER system, a.s. a WITTO, s.r.o. Capsa.cz je online systém pro sdílení souborů, kalendáře a kontaktů mezi více uživateli přes jednoduché webové rozhraní. Největší předností Capsy je kvalitní správa souborů, včetně jejich editace, verzování a upozorňování na změny. Capsa je ideálním řešením pro malé a střední firmy, využívají ji však také neziskové organizace, školy či jednotlivci.

PREMIER system je komplexní ekonomický software (ERP systém) pro řízení středních a malých firem. Nabídka modulů PREMIER system pokrývá všechny firemní agendy (ekonomické, obchodu a služeb, personální, výrobní, technické) a ve spojení s nástavbovými moduly a specializovanými řešeními vytváří kompaktní celek vhodný pro téměř jakýkoliv obor a typ firmy. WITTO, s.r.o. je účetní společnost působící na Slovensku.

O společnosti Dial Telecom, a.s.
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Délka provozovaných optických kabelových tras společnosti Dial Telecom činí v současnosti 4 500 kilometrů v rámci České republiky a 140 km kabelových tras s přibližně 9 100 km optických vláken v rámci metropolitní sítě v Praze. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Více o společnosti naleznete na http://www.di­altelecom.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).