Hlavní navigace

Dial Telecom vítězem v projektu Krizi navzdory

[Tisková zpráva] Jeho řešení boje proti krizi v odvětví Doprava a spoje a telekomunikace vyhlásila odborná porota jako nejlepší; projekt Krizi navzdory letos iniciovala Hospodářská komora ČR.

Sdílet

Praha, 18. června 2010 – Dial Telecom, přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, byl včera mezi dalšími firmami oceněn za úspěšné řešení boje proti krizi. Projekt Krizi navzdory vyhlásila letos Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Pricewaterhou­seCoopers ČR. Dial Telecom zvítězil v kategorii Doprava a spoje, telekomunikace, a to za kroky, které učinil v reakci na hospodářskou krizi. Hlavním vítězem celého projektu se pak stala firma Exim Tours.

Hospodářská krize prověřila společnostem jejich podnikatelský model a motivovala je k přijetí opatření, která jim umožnila nejen přečkat krizi s minimálními ztrátami, ale často i upevnit základy pro další expanzi a růst. „Podle našich analýz mělo překonávání ekonomických problémů spojených s hospodářskou recesí pro dvě třetiny firem také své pozitivní důsledky. Rozhodli jsme se je zmapovat a vítěze nad krizí ocenit a medializovat,“ uvedl k projektu prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel.

Právě z takových firem vybírala odborná porota na základě doporučení garantů a zároveň partnerů projektu Krizi navzdory vítěze jednotlivých kategorií. Společnost Dial Telecom byla oceněna v kategorii „Doprava a spoje, telekomunikace“. Ocenění převzala včera ve večerních hodinách prostřednictvím Zdeňka Sivka, předsedy představenstva Dial Telecom, a.s.

„Do projektu jsme se přihlásili s cílem sdílet jednotlivé nástroje, které jsme aplikovali v období nepříznivé hospodářské situace, a tím pozitivně přispět k udržení a rozvoji ostatních podnikatelských subjektů v ČR. Podařilo se nám demonstrovat, že i ryze česká společnost, jako je Dial Telecom, je schopna čelit krizi a že vhodně zvolené investice přinesly zvýšení tržeb při udržení rentability vlastního kapitálu a snížení zadluženosti firmy,“ říká k tomu Tomáš Strašák, obchodní ředitel a člen představenstva Dial Telecom, a.s. „Účast na prestižním projektu, který vyhlásila Hospodářská komory ČR ve spolupráci s Pricewaterhou­seCoopers ČR a Českou Televizí, je pro naši společnost velikou ctí. Věříme, že naše účast byla přínosem nejen pro nás, ale i pro širokou podnikatelskou veřejnost.“

Dial Telecom byl rovněž zahrnut do pětice kandidátů nominovaných na hlavního vítěze projektu Krizi navzdory. Dále v této skupině byl Exim Tours, Linet, Rodinný pivovar Bernard a WBI Systems.

Vítězové jednotlivých kategorií
Projekt ocenil 10 společností v deseti ekonomických odvětvích za kroky, jež podnikly v reakci na hospodářskou krizi (v závorce uveden odborný garant příslušné kategorie):

  • Doprava a spoje, telekomunikace: Dial Telecom (Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.)
  • Stavebnictví, stavební materiály a technická zařízení budov: Isolit-Bravo (KNAUF Praha, s.r.o.)
  • Strojírenství, elektrotechnika: Zikmund electronics (ČT24)
  • Potravinářský průmysl: Rodinný pivovar Bernard (PROFIT nakladatelství STANFORD, a.s.)
  • Zpracovatelský průmysl: 5M (Grafton recruitment)
  • Informační technologie: WBI Systems (Microsoft,s.r.o., a J.K.R. spol,s.r.o.)
  • Zdravotnictví: Linet (Bankovní institut vysoká škola, a.s., a MAFRA)
  • Služby pro podniky: Moris design (ZalozFirmu.cz, Česká spořitelna, a.s., a Centrum Holdings)
  • Obchod : TPT Coating (RRM)
  • Vzdělávání a cestovní ruch: Exim Tours (Vysoká škola finanční a správní, o.p.s)

Složení odborné poroty
Petr Kužel, prezident Hospodářské komory ČR
Petr Zmátlík, ředitel Pricewaterhou­seCoopers ČR
Jindřich Soukup, prorektor VŠE Praha
Pavel Finger, finanční ředitel CCB – Czech Credit Bureau

„Čerstvý průzkum Pricewaterhou­seCoopers ČR mezi českými soukromými společnostmi ukázal, že zhruba třetina podniků si dokázala v loňském roce udržet úroveň tržeb, a desetina podniků je dokonce zvýšila. Těší mě, že důvěra v budoucnost se vrací – téměř 70 % soukromých podniků očekává růst svých tržeb v příštích 12 měsících,“ říká Jiří Moser, řídící partner Pricewaterhou­seCoopers v České republice.

O projektu Krizi navzdory
Cílem projektu bylo najít a představit malé a středně velké podniky, které dokázaly inovativně reagovat na krizi, odvrátit hrozící propad a najít nový směr svého rozvoje a podnikání, a na autentických příkladech z praxe ukázat a demonstrovat nové způsoby a cesty, jak reagovat na nepříznivé ekonomické podmínky. Vyhlašovatelem projektu je Hospodářská komora ČR, hlavním odborným partnerem je poradenská společnost Pricewaterhou­seCoopers ČR a hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Více na http://www.ko­mora.cz.

O Hospodářské komoře ČR
Hospodářská komora České republiky je subjektem zastupujícím podnikatelskou veřejnost v České republice a neodmyslitelnou součástí hospodářského života v České republice. Chrání zájmy svých členů – malých, středních a velkých podniků, sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Více na stránkách http://www.ko­mora.cz.

O společnosti Dial Telecom, a.s.
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Délka provozovaných optických kabelových tras společnosti Dial Telecom činí v současnosti 4 500 kilometrů v rámci České republiky a 140 km kabelových tras s přibližně 9 100 km optických vláken v rámci metropolitní sítě v Praze. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Finanční výsledky Dial Telecomu: Dial Telecom, a.s. si upevnil postavení na trhu v oblasti poskytování služeb pro velkoobchodní i firemní klientelu. Celkové tržby z prodeje služeb vzrostly a na rozdíl od mnoha svých konkurentů tak Dial Telecom povyrostl v situaci, kdy ostatní klesali. Pravděpodobně saturace trhu a hospodářský pokles v roce 2009 možná vedly k růstu „jen“ o 3,74 % na 431,5 mil. Kč. Více na stránkách http://www.di­altelecom.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).