Hlavní navigace

Český Telecom bude šířit digitální televizní vysílání

[Tisková zpráva] (Praha, 24. června 2004) - Český Telecom dostal od Českého telekomunikačního úřadu rozšíření ke své telekomunikační licenci o digitální televizní vysílání.

Sdílet

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) rozšířil ČESKÉMU TELECOMU telekomunikační licenci ke zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě o šíření digitálního televizního a rozhlasového vysílání prostřednictvím zemských vysílačů. Tím je splněn další předpoklad zahájit ČESKÝM TELECOMEM komerční provoz digitálního televizní vysílání.

Získání tohoto oprávnění nám umožňuje po přidělení kmitočtů začít šířit signál pro veřejnost. Nastupujeme na nový systém vysílání, který bude postupně nahrazovat současné (analogové) vysílání, říká Roman Stupka, výkonný ředitel pro prodej a člen představenstva ČESKÉHO TELECOMU. Potvrdíme tak připravenost naší sítě a zkušenosti získané v pilotním provozu, které věřím budou potvrzeny v experimentálním provozu, který začínáme nejpozději 1.srpna tohoto roku, dodává R. Stupka.

ČESKÝ TELECOM pravidelně a dlouhodobě spolupracuje s televizními společnostmi, kterým poskytuje digitální distribuční síť pro přenosy z celé České republiky. Jedním z posledních významných projektů, který plně zajišťoval, byl přenos hokejového mistrovství světa ze Sazka Areny. Díky těmto zkušenostem je ČESKÝ TELECOM schopen poskytovat služby spojené s šířením signálu digitální televize na profesionální úrovni a s odpovídajícími zárukami na kvalitu signálu.

Kvůli nedostatku volných kmitočtových pásem pro klasické sítě vysílačů středního a velkého výkonu má ČESKÝ TELECOM v plánu realizovat sítě vysílačů DVB-T buňkového charakteru o nižších výkonech. Hlavním požadavkem je plné zabezpečení služeb nejvyšší kvality příjmu v městských aglomeracích. ČESKÝ TELECOM má již zkušenosti z provozování digitální distribuční sítě pro Českou televizi a z laboratorního vysílání.

Mezi největší výhody digitální televize patří vynikající kvalita zvuku a obrazu, větší počet kanálů a především interaktivní služby, jako je např. on-line sázení, video on demand, hry, chat, interaktivní reklama, e-mail, SMS a možnost mobilního příjmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).