Hlavní navigace

Diginoviny do všech poštovních schránek v Praze

[Tisková zpráva] Česká pošta zahájila distribuci 610 tisíc výtisků tzv. Diginovin. Doručeny budou do všech poštovních schránek na území hlavního města Prahy. Všichni Pražané by tak v nejbližších dnech měli dostat do rukou speciální leták, který srozumitelně informuje o tom, co musí pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání udělat. „Diginoviny jsou součástí komplexní informační kampaně, jejíž páteří jsou bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání.

Sdílet

Barevné Diginoviny jsou ke stažení i na webových stránkách www.digitalne.tv (http://www.di­gitalne.tv/za­kladni-dokumenty-digitalizace/o­ficialni-dokumenty-digitalizace/). Noviny srozumitelně a přehledně informují o tom, co (nejen) občané Prahy pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání musí udělat. Pro další dotazy je jim k dispozici bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv. Diginoviny v nákladu 610 tisíc kusů distribuuje Česká pošta, doručeny budou do všech poštovních schránek na území hlavního města Prahy. Další tisíce kusů rozdají v Praze tzv. digihlídky, které tvoří kontaktní složku informační kampaně, a které obyvatele informují přímo v ulicích Prahy.

Ukončení analogového vysílání čeká část Pražanů již 30. dubna, kdy bude odpojen vysílač Praha – Žižkov. „Koho se ukončení vysílání z žižkovského vysílače týká, spolehlivě určuje piktogram na stanici ČT1. Komu se piktogram nezobrazuje, má ještě minimálně půl roku času, než dojde v říjnu tohoto roku k ukončení analogového vysílání z vysílače Praha – Cukrák,“ dodal Rostislav Starý.

Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv.