Hlavní navigace

Diginoviny do všech poštovních schránek

[Tisková zpráva] Každá domácnost v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje, by měla koncem tohoto týdne dostat zdarma do schránky tzv. Diginoviny. Speciální leták srozumitelně informuje o tom, co je třeba udělat pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání. „Diginoviny jsou součástí komplexní informační kampaně, jejíž páteří jsou bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání. Diginoviny distribuuje Česká pošta, ke stažení jsou i na webu www.digitalne.tv. Během září bude distribuována ještě druhá vlna obdobných Diginovin.

Sdílet

Česká pošta Diginoviny distribuuje 6. a 7. srpna v celkovém nákladu 400 tisíc výtisků. Doručeny budou do všech poštovních schránek v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje, a kde bude 30. září ukončeno analogové TV vysílání. Další tisíce kusů rozdají v regionu tzv. digihlídky, které tvoří kontaktní složku informační kampaně, a které obyvatele informují přímo v terénu. Noviny srozumitelně a přehledně informují o tom, co (nejen) občané územní oblasti Plzeň pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání musí udělat. Pro další dotazy je jim k dispozici bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv.

Ukončení analogového vysílání čeká obyvatele územní oblasti Plzeň již 30. září tohoto roku, kdy bude odpojen vysílač Plzeň – Krašov. „Přejít na digitální vysílání je ale samozřejmě možné ihned, není třeba čekat až na září,“ dodal Rostislav Starý. Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv.