Hlavní navigace

Diginoviny pro každou domácnost

[Tisková zpráva] Česká pošta distribuuje v těchto dnech 70 tisíc výtisků tzv. Diginovin. Doručeny budou do poštovních schránek v územní oblasti Sušice. Speciální leták upozorňuje na ukončení zemského analogového televizního vysílání z vysílače Sušice – Svatobor, ke kterému dojde 28. února 2010. „Diginoviny jsou již tradiční součástí komplexní informační kampaně, jejíž páteří jsou bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání. Přechod na digitální vysílání celé republiky bude dokončen nejpozději v létě 2012.

Sdílet

Barevné Diginoviny jsou ke stažení i na webových stránkách www.digitalne.tv. Noviny srozumitelně a přehledně informují o tom, co musí občané pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání udělat. Pro další dotazy je jim k dispozici bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv. Diginoviny v nákladu 70 tisíc kusů distribuuje Česká pošta, doručeny budou do všech poštovních schránek v územní oblasti Sušice. Další tisíce kusů rozdají v regionu tzv. digihlídky, které tvoří kontaktní složku informační kampaně, a které obyvatele informují přímo v terénu. „Od nového roku si je starostové mohou přes www.digitalne.tv dokonce i zdarma objednat k sobě do obce,“ dodává Starý.
Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv.